Kommareiden valtakausi on ohi, suomi nousee maanantaista alkaen lamasta!
Kuka kehtaa enää julkisesti kertoa kannattavansa halosen kommunismi aatetta ja toimia, on heikoilla jäillä. Nuoriso ei kommunismia tue, vaan tuntee olonsa petetyksi. SDP on tehnyt karhunpalveluksia meille jo vuosia, se saa nyt loppua. Me emme luota Haloseen.
Kommarit Hirteen!
4
429
Vastaukset
- Olli Kuhta
Kirjoituksesi paljastaa tekstisi olevan lähtöisin Halosen propaganda-koneistosta.
Mainilan laukauksetkin laitettiin Suomen syyksi.
Nyt on aika työlle sekä sen arvostamiselle.
Ei uudelle kansalaissodalle jolla ilmeisesti yrität äänestäjiä pelotella.- Sovita niin, että
"Nyt on aika työlle sekä sen arvostamiselle"???
Niin varmaan. Entäs ne 500 000 000 euroa jotka Fortumin johtajat juuri varastivat suomalaisilta veronmaksajilta? Ei paljon työnteko enää tässä vaiheessa kiinnosta, jos kaikki hyöty työnteosta varastetaan heti pois oikein lain voimalla.
Ja jos jotain saa väkisin jollain kepulikonstilla säästöön lapsia ja lapsenlapsia varten, verottaja vie perintöveroina nekin monen sukupolven elinikäisen työn tulokset täysin armotta.
Nyt näyttää siltä, että jossain vaiheessa tulee pakko eteen ja täytyy muuttaa suomesta pois.
- Anonyymi
juu
- Anonyymi
Kirjoittaja tekee rikoksen yllyttäessään muita henkirikokseen. Sellainen olisi rikos, josta on erittäin pitkä vankeusrangaistus, Suomessahan ei ole kuolemantumiota. Jos nyt joku on kommari, niin se ei ole Suomessa rikos. Tämä on totuus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1452408
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541629Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311598- 651304
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1451299The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut131160Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall2521083- 156956
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht58869Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek21866