TÖRKEEEETÄ!!!!

Olipa törkeä temppu Mtv3:lta! Ensimmäinen seksikokemus on nuorelle tytölle niin tärkeä ja merkittävä asia, että se olisi ehdottomasti pitänyt taltioida nauhalle ja näyttää yksityiskohtia myöten! En katso kyseistä kanavaa enää koskaan!
81620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kenel nyt oli seksikokemus

Äänestä
  • Helillä ja Teresalla,keskenään

    Äänestä

Joko Sauli unohtui?

Äänestä

Iltaisin parhaaseen katseluaikaan salkkarien lesboilu ei sovi, lapset saa aivan kieron näkökulman seurusteluelämästä. Olihan linnan kutsuillakin kieroontuneita susipareja kutsuttuna, ja kehtasivat vielä tullakin, onneksi Sauli edustaa presidenttinä terveimpiä arvoja. En haluaisi olla lapsen kengissa jos vanhempainiltaan tulisi kaksi kieroontunutta äitiä mukaan.

Äänestä
  • ymmärsinkö nyt oikein et sun mielestä samaa sukupuolta rakastavat olis jotenkin saastuneita?? Siis onhan homot ja lesbotkin ihan ihmisiä ja niillä yhtälailla oikeus mennä linnanjuhiin niinku kaikilla muillakin jotka sinne on kutsuttu ja se on hienoa että Halonen ottaa tuollaisia pareja linnaansa, sillä se kertoo suvaitsevaisuudesta, joka on iha älyttömän hieno ja tärkeä asia (vaikka sekin kohtuudessa, ettei rikollisii sun muita raiskaajia tule hyväksyä)

    Äänestä

Seksikokemus? Eihän telkkarissa muuta näytetty kuin että he suutelivat. Eiköhän tästä aiheesta jauhettu jo silloin kun paljastui Kallen homous.. Jos lesbot saa nykyään rekisteröidä suhteensa ja homous on muutenkin paljon avoimenpaa ja hyväksytympää, niin ei se nyt niin paljoa voi järkyttää.

Vanhempat voivat tietenkin kieltää lapsiltaan salkkareiden katsomisen... Mutta onko todella aihetta?

Kattele sä vaan vaikka kakkosta nii me muut katellaan salkkareita ja o.c:tä maikkarilta.

Äänestä

Minusta se kohtaus oli hyvällä maulla toteutettu. Yhtään tuon enempi ei tartte näyttää, pitää katsojalla olla sen verran mielikuvitusta että arvaa loput....

Äänestä

anteeks, mut katoin kyseisen jakson alusta loppuun ja jäi kyllä ne yksityiskohdat huomaamatta, ehkä sä oot ny vähä liioitelllu tätä asiaa. mut jos heidän lesborakkaus on sulle ongelma, älä katso salkkaeita :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!!!! kirjoitti:

Olipa törkeä temppu Mtv3:lta! Ensimmäinen seksikokemus on nuorelle tytölle niin tärkeä ja merkittävä asia, että se olisi ehdottomasti pitänyt taltioida nauhalle ja näyttää yksityiskohtia myöten! En katso kyseistä kanavaa enää koskaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu