Olen saanut kortin, mutta en osaa ollenkaan ajaa. En uskalla lähteä minnekään kaupungille, kun pelkään, että joudun peruuttamaan ja ajan johonkin pahki.
En uskalla ajaa, iiiik!
mitä teen?
21570
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei muuta kuin rohkeasti ajelemaan. Ota ensimmäisellä kerralla vaikka kaveri mukaan kyytiin, niin ei tunnu hirvittävän pelottavalta se touhu. Toisekseen käy ensimmäisillä kerroilla ajelemassa hiljaisena aikana eli silloin kun ei sitä liikennettä ole niin paljoa. Eikä kannata heti tunkea johonkin ydinkeskustaan ajelemaan, jos se pelottaa, vaan ihan jossain syrjemmällä käyt ajelemassa ja sitten kun tulee varmuutta enemmän siirryt vaikeampiin paikkoihin.
Kyllä ne ensimmäiset ajokerrat on ihan itse kelläkin olleet hiukkasen pelottavia ja ihan varmasti niitä kämmejäkin tulee itse kullekin. Omista virheistään voi aina oppia eikä meistä kukaan ole täydellinen kuski :)
..sulkemisajan jälkeen ison kaupan parkkipaikalla, jotta saat autoon tuntuman.sitte yöllä liikenteeseen opettelemaan reittejä.