Voi jumalauta!

Kuinka alas pitää rima laittaa, ettei kokkarit sitä alittaisi?
Onko kokkareilla tarkoitus vahingoittaa maamme mainetta ulkomailla tällaisella stubbailulla?

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000410&posting=22000000013539096&view_mode=threaded

Näinkö kokkarit vie Suomikuvaa maailmalle?

Ei helvetissä Niinistöä pidä päästää presidentiksi.
Kettukaan ei pasko omaan pesäänsä, mutta kokkarit paskoo.
7432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mutta onneksi kokoomuksen kannattaja ei koskaan pääse samoihin syvyyksiin joissa demarit ui.

piikkiq

ps. sosialismi on rikos ihmiskuntaa vastaan

Äänestä
  • toi lapsellinen vouhotus sosialismista ei ainakaan suomessa ole ollut koskaan.

    Äänestä

  • loppulauseen?

    Äänestä

Mitä sitä Totuutta Tarjasta Peittelemään?? Ihmetyttää miks sen kommarin pitäis suomea muka vielä edustaa...

Äänestä
  • vähemmän.
    USA rahoitti ja tuki demareita vuosikymmeniä koska demarit olivat ainoa voima joka piti kommarit aisoissa.

    Äänestä

Jos joku on tuollaisen kirjeen lähettänyt, niin hän on kyllä lapsellinen ja tyhmä. Ei tällaisessa ole mistään totuuden hausta kysymys, vaan typeryydestä ja kyllä voisi jo sanoa, että Suomen vastaisesta toiminnosta; levitellään perättömiä juttuja, kuulopuheita, joiden alkuperästä ei ole mitään näyttöä. Ja turha kenenkään viisastella, nämä jututhan ovat suorastaan vainoharhaisia. Niissä oletetaan niin paljon, että totuudesta ei varmasti ole kyse. Kirjoittaja voisi kyllä hävetä, sitä paitsi olisi kyllä mielenkiintoista ottaa selvää, kuka tällaisia lähettelee. Ja sehän selviääkin. Minä en kyllä henkilökohtaisesti uskaltaisi, tuollaista voi joutua hyvinkin vastuuseen.
No toivottavasti tuo juttu on vain provo, jonkun mieleltään keskenkasvuisen juttu..

Äänestä
  • tietokonepalstalla soittaa suutaan ja häiriköi palstaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Missä raja? kirjoitti:

Kuinka alas pitää rima laittaa, ettei kokkarit sitä alittaisi?
Onko kokkareilla tarkoitus vahingoittaa maamme mainetta ulkomailla tällaisella stubbailulla?

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000410&posting=22000000013539096&view_mode=threaded

Näinkö kokkarit vie Suomikuvaa maailmalle?

Ei helvetissä Niinistöä pidä päästää presidentiksi.
Kettukaan ei pasko omaan pesäänsä, mutta kokkarit paskoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu