Tarjalta voisi kusyä: MISTÄ TUNNISTAA KÖYHÄT ?
Onko Mersu köyhän merkki
epätieteelisesti
6178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei Tarja Halonen ole köyhän asiaa ajanut menneenä 6 vuotenakaan. Enemmän on kiinnostanut uusien Mersujen ostot ja useamman miljoonan euron huvijahtien ostot sekä matkustaminen turhaankin maailmalla kokouksissa, joissa kuitenkin pääministeri on töissä!
Minä en näissä vaaleissa äänestä Halosta, varsinkin kun Halonen yrittää läpinäkyvästi nuoleskella maajusseja ja kaikkia eri ryhmiä mitä milloinkin! Jonkinlainen häpy pitäisi presidentillä olla.
Taidan kirjoittaa äänestyslappuun Esko-Juhani Tennilä. Siinä olisi ollut paljon parempi vasemmiston yhteinen presidenttiehdokas.
ja piirrä numero 3
Tiedätkös!
mersuinenne ja kirjastomaksuinenne perkele. Luulisin pressan käyttöön hankittu auto, en kyllä tiedä. Ei panssaroidussa mesessä pitäisi mitään pahempaa vikaa olla, on vain kysymys siitä kuka siellä on oikeutettu istumaan. Keskitytään siihen.
Tarjan porukoista,missä elelee on köyhyys unohdettu.He eivät ole tunnistaneet,kun uudenvuoden puheessa,kun vaalit oli niin lähellä ja köyhille pitäisi höpöttää jotain mieleistä äänen vastineeksi
Niillä voi pelata, niitä voi riistää.
Kaikki perustuu ihmisen alhaisimman
vaiston:kateuden esillesaamiseen. Se on
ainoa keino millä vasemmisto yleensäkin
on mennyt eteenpäin.