Kyllä rahoilla selviää ja vaikka kävisi töissä samaan aikaan.
Täytyy muistaa että koulu on silti se pääasia ja sitten työ ohella..plus muut huvit!
Minä aijon valmistua silloin kun kuuluu..se on ihan itsestä kiinni!
Jätä ostamatta uusimpia Onlyn pöksyjä, selviät vanhoillakin..ja jätä käymättä joka viikko baarissa..elä ihmisiksi ja selviydy opinnoistasi kunnolla!
Täytyy muistaa että koulu on silti se pääasia ja sitten työ ohella..plus muut huvit!
Minä aijon valmistua silloin kun kuuluu..se on ihan itsestä kiinni!
Jätä ostamatta uusimpia Onlyn pöksyjä, selviät vanhoillakin..ja jätä käymättä joka viikko baarissa..elä ihmisiksi ja selviydy opinnoistasi kunnolla!
Vastaukset 9
Vanhimmat
osta asunto lähiöstä, hanki pari mukulaa, vietä vapaailtoja kuppilassa ja ennenkaikkea äänestä T.Halosta.
onko sinusta perheen perustamisessa jotain väärää ja siinä että muuttaa lähiöön?
Suurin osa suomalaisista asuu lähiössä?
Te Niinistön kannattajat olettekin rikkaita ja teillä on varaa asua keskustan kattohuoneistoissa..ja haukkua "kakkosluokan" kansalaisia!
Kannatan Niinistöä ja hänen edutamiaan arvoja.
Ei siinä ole tietenkään mitään pahaa jos haluat muuttaa lähiöön ja äänestää tarjaa. me paremmat kansalaiset äänestämme saulia, kaikki tytönhupakot tarjaa. hohhoijaa.
ei tämä maailma niin kaunis paikka ole, että tänne saataisiin hyvä pressa. sauli on sopivan paha, päästäänpähän leikkimään ainakin kylmää sotaa.
niin sovinistinen olet...hyi kamala...
Niinpä niin. Niinkö se menee, että opiskelijat kaikkoavat jos heitä ei mielistellä, eläkeläiset jos heitä ei mielistellä jne?
Ja sitten vielä valitetaan, että ehdokkaat yrittävät mielistellä kaikkia. Ihmekös tuo, jos äänestäjät ovat niin tyhmiä, että "loukkaantuvat" yhdestä lauseesta.
Ja salehan se ei mielistele, tottahan me olemme kaikki työväkeä.
Katin kontit.
olettaa saattaa. www.niinisto.net alkaisiko päässäsi jokin heräämään.
vaan ostin opintotuella ja lainalla 3 lapselleni ruokaa. Kaikki opiskelijat eivät todellakaan voi enää tinkiä elintasostaan
minä ryssin opintoni pahasti aikoinaan, se oli mun vika, kun loppu rahan tulo, ei pressan. Opiskeluun saa kuuluakin pienempi budjetti, osaapahan sitten arvostaa ammattiaan minkä on ansainnut!
mutta sitten taas, perheessäni sattui kaksi kuolemantapausta kerralla ja kaikki asiaan kuuluvat velvoitteet ja niiden kustannukset pitävät minua edelleen velkakierteessä. ei auta valtio, ei pressa, ei kukaan. ei ollu oma vikani, kun halusin isäni haudata arkussa, en muovipussissa... näitä 'yllätyksiä' ei osaa ottaa kukaan huomioon, opintoTUKI ei jousta, vaikka on hetkiä jolloin sitä todella tarvitsisi sitä TUKEA.
Kolikolla on siis kääntöpuolensa.