Terva on kylläste puuveneelle

Mutta ei sovi aikuisen ihmisen keuhkoihin, sillä se tappaa pahimmassa tapauksessa syöpään.

Vaikea olisi päästää kansakunnan esimerkiksi ihmistä, joka on nikotiinin orja. Hän olisi kahleissa ja avuton, kun kehon käskyt pakottaisivat imemään lisää myrkkyä suoniin.
3105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se vetää vaan pilvee et vaalikeskusteluissa ei olisi niin hermostunut.

Äänestä

Vihjaat siihen , että Tarja ei polttaisi tupakkaa, oletko siitä varma??

Äänestä

Ehkä keskittyä enemmän siihen kalastamiseen ,kuin että kirjoittaa tollasta skeidaa mistä ei tunnu ymmärtävän,edes sitä vähää mitä verkkojen seipäälle istuttamisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalamies kirjoitti:

Mutta ei sovi aikuisen ihmisen keuhkoihin, sillä se tappaa pahimmassa tapauksessa syöpään.

Vaikea olisi päästää kansakunnan esimerkiksi ihmistä, joka on nikotiinin orja. Hän olisi kahleissa ja avuton, kun kehon käskyt pakottaisivat imemään lisää myrkkyä suoniin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu