Tietääkö joku minkä ikäinen on Tarja Halonen?
Mainokset teiden varsilla antavat ymmärtää, että
hänen ikänsä on ehkä noin 40-50 -vuotta. Mutta
live -ohjelmissa naamasta näkee jokanen, että ikää on kertynyt ainakin yli 60 -vuotta.
Eihän Suomen presidentin virka ole Paavin virka, ja eikös se Kekkonenkin olut "huru-ukko" loppuvuosinaan? Tätäkö Suomen kansa haluaa?
Mainokset teiden varsilla antavat ymmärtää, että
hänen ikänsä on ehkä noin 40-50 -vuotta. Mutta
live -ohjelmissa naamasta näkee jokanen, että ikää on kertynyt ainakin yli 60 -vuotta.
Eihän Suomen presidentin virka ole Paavin virka, ja eikös se Kekkonenkin olut "huru-ukko" loppuvuosinaan? Tätäkö Suomen kansa haluaa?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niinistöllä ei ole kovinkaan hyvää ymmärrystä työelämän asioista.
- Tämä tietämättömyys tuli esille muun muassa silloin, kun presidenttiehdokkailta kysyttiin kaupanmyyjän ansiotuloja. Niinistö arvioi myyjän tulot lähes tuplasti todellista suuremmiksi.
- Ei siis ihme, että Niinistö on pitänyt suomalaisia työmarkkinoita jäykkinä ja halunnut kasvattaa tuloeroja, jotta Suomeen syntyisi lisää työpaikkoja. Jos kuvittelee matalapalkka-alojen palkat paljon todellista suuremmiksi, niin todellisuutta katsoo aivan väärästä näkökulmasta.
energinen edustaja. Kaikkien hyvinvointi on
kiinni työstä.
Työhän on teitysti kaiken perusta,mutta kun työtä
ei kaikille ole ja kannattavaakin työtä viedään
esim.Kiinaan.Siinäpä olisikin tekemistä miten ja mihin työpaikkoja saadaan luoduksi,niin ja pitäähän
meidän yhdessä huolehtia myös heikoista.
on Tarja, vanha mummohan se on, aivan järkyttävää, että on äänestämässä sitä puolustamaan Suomen oikeuksia maailmalla.
Nuori tyttöhän Tarja on.Kekkonenkin hoiti Pressan
työtään yli 80 vuotiaaksi ja näyttääpä ryppyjä olevan
Niinistönkin naamalla aika runsaasti.Väittäisin että
ryppyjä on Niinistöllä paljon enemmän kain Tarjalla.
Varsinkin kun Niinistön normaali hurjan näköinen ilme on
kasvoilla vanhahkon miehen kasvot näkyy selvästi.
Rypyt hoituu botoxilla, sitä varmaan Halonenkin käyttää. Mutta 62-vuotias presidentti on liian vanha nykymaailmassa Suomea puolustamaan. Presidentti on syytä vaihtaa!