Luotan Niinistöön enemmän nuoriamme ajatellen ja heidän tulevaisuuttaan. Valitkaamme nyt presidentti, joka todella ajattelee Suomen pärjäämistä tulevaisuudessa ja tuonut työn merkityksen esille Suomen hyvinvoinnin rakentamisessa. Annan ehdottomasti ääneni keskustalaisena äänestäjänä Niinistölle.
AJATELKAAMME NUORIA
nuorten puolesta
3138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kahden pojan ja viidenlapsen äitinä/mummona en uskaltaisi äänestää Halosta. Siksi Ääni Niinistölle.
Millainen Niinistö oli valtionvarainministerinä, ajatteliko hän nuoria, opiskelijoita, työttömiä tai köyhiä, kyllä kansalla on huono muisti, Niinistö on kova, markkinavoimien arvoja kannattava kokoomuksen ideamaailman kannattaja, jolle ei merkitse mitään köyhän nuoren opiskelijan tai työttömän kohtalo,
Niinistö on nyt presidentti ehdokas ei valtiovarainministeri! Asia on ihan eri! Hän ajaa nyt voimakkaasti työtä suomalaisille!