Muistattehan sanonnan! Nyt on aika valita Niinistö presidentiksi! Hänestä saamme todellisen, ajattelevan ,koko kansan presidentin.Niinistön edustaessa meitä suomalaisia, ei tarvitse hävetä olla SUOMALAINEN! Nyt kuusi vuotta on ollut toisin,Halosen edustavuus on ollut sitä sun tätä, siis aivan järkyttävää..
Sellainen kansa kuin johtajakin
Ei muumimammaa
4140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kun valitsemme Niinistön, loppuu maailmalla Suomelle nauraminen. Ikävä sanoa näin, mutta tottahan se on. Halonen ei ole edustava.
Kaapaisepa lisää voita leivällesi.Saat tuhottua ne viimeisetkin aivosolusi.Älä mollaa kansaa!Kaikilla ei ole varaa ostaa voita!Toisekseen MUUMIMAMMA on hyvin tunnettu ja pidetty hahmo Suomen rajojen ulkopuolellakin.
Jos perustat äänestyksesi presidentinvaaleissa siihen että ehdokkaasi tulee olla edustava niin olet kyllä aika pahasti metsässä....mitippä uudestaan mitkä ovat presidentin tehtävät? patsastella puvussa kokkareilla????
Suomen presidentin työ on paljolti edustamista niin suomessa kuin sen rajojen ulkopuolellakin. Valtaa presidentillä ei enää juurikaan ole. Näin ollen mielestäni ei ole lainkaan hassumpi ajatus valita presidentti sivistyneen käytöksen ja ulkonäön perusteella. Kohtelias ja sivistynyt käytös on hyvä käyntikortti ja ulkonäkö nyt vaan on myös tärkeä, vaikka sitä näytetään vähäteltävän.
Mielestäni Halosen käytös ei ole lainkaan kohteliasta ja sivistynyttä ja hänen ulkonäkönsä on homssuinen ja "vähemmän edustava".
Saulilla ovat nämä molemmat puolet kunnossa.
Äänestän sunnuntaina numeroa 3.