Maarit Tastula yritti saada tarjalta vastausta ,miksi työssä käyvät myös voivat pahoin ja heidän perheensä. Vastausta ei tullut vaan pejuja -suussa pyöjittelyä sanoilla.
Lapset on jätettävä kotia yksikseen jopa huumattuna ,jotta ehtii tehdä kolmea työtä hengenpitimeksi. Tarjan PAHOINVOINTI YHTEIKSUNTA.
Ääni SAULILLE
Lapset on jätettävä kotia yksikseen jopa huumattuna ,jotta ehtii tehdä kolmea työtä hengenpitimeksi. Tarjan PAHOINVOINTI YHTEIKSUNTA.
Ääni SAULILLE
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sinimustan hallinnon aikana tavallinen perheenäiti joutuisi ottamaan vielä neljännen työpaikan oman ja lastensa hengen pitimiksi.
Palkkojen sivukuluista säästyvä raha ei suinkaan työllistäisi lisää ihmisiä, vaan valuisi omistajien taskuun.
Haluatko Suomeenkin "Working poor"-luokan USA:n malliin?
TV:ssä Punaisessa langassa oli toissaviikolla nais filosofi joka sanoi ,että jos tulo erot kasvavat yli 4-kertaisiksi on kahakat eri kansan-ryhmien välillä odotettavissa. Suomessa Tarja ollut hiljaa vaikka tulo -erot ¤==-kertaisia. Rauha olisi kaikilla,kun tasattaisiin tulo-eroja.