Mikä lisko mulle..

Elikkä akvaarioharrastajana mulla olis yksi pikkuakva (L60xS35xK40)kuivana, ja pitkään on muhinut ajatus liskosta/liskoista. Nyt kysyisinkin et mitkä liskot voisi asua kyseisessa asumuksessa. Voi ehdottaa sekä trooppisia että aavikkoliskoja.
3338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos vain yhden aiot ottaa, on vaihtoehtoja melko useita. Itse suosittelisin leopardigekkoa, joita minullakin on kaksi. Ne ovat helppohoitoisia, ja niitä voi myös käsitellä. Lisäksi ne ovat myös kauniin näköisiä. Terraariokin on helppo siivota, kun gekon voi ottaa vaikka olkapäälle siksi aikaa. Monet muut ovat liian nopeita käsiteltäväksi, mutta leopardigekko on helppo totuttaa siihen.

Äänestä

moi!
niin mulla ois myytävänä lopardi gekko kirjoita mulle sähköpostiin ja kysy lisää hyvin edullisesti kaikki mukaan mtä olen ostanutkin ..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..ehdottakaa kirjoitti:

Elikkä akvaarioharrastajana mulla olis yksi pikkuakva (L60xS35xK40)kuivana, ja pitkään on muhinut ajatus liskosta/liskoista. Nyt kysyisinkin et mitkä liskot voisi asua kyseisessa asumuksessa. Voi ehdottaa sekä trooppisia että aavikkoliskoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu