MTV3:n keskustelusta

SAK:laisen ukon valehtelu, entisen luuseri aitajuoksijan nyökyttely ja Halosen kannattajajoukosta esitetyt surkeat vääristellyt mielipiteet.
3257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Natopuolustus, Riitta Väisäsen pärstä sekä se, että Niinistön kiivastuminen siitä, ettei Suomen Ammattikeskusjärjestö on sitä mieltä, ettei Niinistön linja vastaa palkansaajien näkemystä sopimusturvasta. Se siitä työväkiteemasta! Hei hei Sale!

Äänestä

Nyökyttelivät saulistit vielä enemmän, jopa hassuissa paikoissa. Kymppitonnikin kyökkäsi kuin puu-ukko koko ajan! Ja ne vanhat naiset siinä eturivissä osoittelivat sormillaan sinne tänne ja puhuivat omiaan. Vai oliko niillä saulisteilla kaikilla joku tauti?

Äänestä
  • Onko nämä Sak:n johtajat aivan idiootteja vai eivätkö he ole perillä Suomen työvoimapulasta mikä kohta täällä on. Niinistö haluaisi Suomeen ulkomaalaisia työntekijöitä mikä on aivan oikein,jotta tämä maa pyörisi koska ei meistä suomalaisista kohta ole enää tekijöoksi. Väestö vanhenee ja syntyvyyttä on vähän, joten kyllä tänne tarvitaan ulkomaalaisia töihin, eikä heidän ole mikään pakko liittyä johonkin liitoon. Samalla tavalla hekin ovat työntekijöitä kuin mekin ja maksavat veronsa samalla tavalla kuin me joten miten voimme velvoittaa heitä liittymään johonkin liittoon??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäi mieleen kirjoitti:

SAK:laisen ukon valehtelu, entisen luuseri aitajuoksijan nyökyttely ja Halosen kannattajajoukosta esitetyt surkeat vääristellyt mielipiteet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu