hevosmiesten tietotoimisto

Täällä on ollut tuhkatiheään kokoomuslaisten hatustaan vetämiä galluptuloksia. Mihis ne nyt on hävinneet?
2121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tämänhetkeinen tilanne.

Äänestä

Kyllä nuo viralliset luvutkin 55 tai 53% riittää osviitaksi. Halosella oli ennen ensimmäistä kierrosta samat luvut. MTV:n galluppihan on aina korkeampi Haloselle noista kahdesta.

Silti ei ede ennakkoäänissä Halonen päässyt 50%:iin.

Hyvältä näyttää Niinistön kannalta. 35% ei sano kantaansa gallupin utelioille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onks galluppii näkyny kirjoitti:

Täällä on ollut tuhkatiheään kokoomuslaisten hatustaan vetämiä galluptuloksia. Mihis ne nyt on hävinneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu