Tanja testasi saulin ,,,,,,ulos lensi.
Kuinka moni haluaa kovat arvot kotiinssa?
Pitää meidän ajatella jäkikasvuakin ?
Työelämä nykyisinkin liian kovia arvoja,
pahoinvointia työpaikoilla,ja joku haluaa
vielä pahentaa tilannetta.
Moniko kuuluu tähän joukkoon maaseudulla ?
Katsoin siellä saulin takana istuvia ,
tv3 lähetystä,siellä ei mitään köyhiä,
eikä työläisiä olut?
Kuinka moni haluaa kovat arvot kotiinssa?
Pitää meidän ajatella jäkikasvuakin ?
Työelämä nykyisinkin liian kovia arvoja,
pahoinvointia työpaikoilla,ja joku haluaa
vielä pahentaa tilannetta.
Moniko kuuluu tähän joukkoon maaseudulla ?
Katsoin siellä saulin takana istuvia ,
tv3 lähetystä,siellä ei mitään köyhiä,
eikä työläisiä olut?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Salen porukka haluaa esim työmaille joustoja, työaikapankkeja. Pitkää työpäivää, ilman ylityökorvauksia. Perhe-elämä kärsii. Joskus lyhyempiä työpäiviä kovalla työtahdilla nekin päivät. Lomapäiviä ei saa ylituneista. Saulin porukka riistää.
Tai Tanjasta kääntäen (tunnetaan Kimppapatjana),kuka Tuleva Presidentti haluaa maailmanlaajuisiin otsikoihin,että muijansa on törkeä rattijuoppo,alushousurevittelijä ja reittä pitkin kiipijä (Matti,Esko mm.)??Kysyn vaan!?
Tanjaakaan ei kukaan pakota tekemään ympäripyöreitä työpäiviä ja reissaamaan viikkotolkulla maailmalla (esim. 3 viikkoa putkeen Aasiassa), mutta kun hänellä on ns. "pehmeät arvot", eli oma ura ykköstilalla, omat lapset ja parisuhde toissijaisia. Hän on itsekin sen sanonut, että ura on tärkeämpi kuin parisuhde. Siihen ja Tanjan pettämisiin kariutui Tanjan ja Saulin suhde.
parastaan...ja muutama Keskusta pomo...?
Tuliko hyvä olo..Tanjalle, miestään Totti Karpelaa haukuttuaan..miksi kantaa nimeään, hyljätyn naisen puhetta..Totti otti ja lähti?
Vaan ei viisaat miehet kommentoi, jos lahna ui verkkoon...se hiljaa heitetään koirille?
Osti missi vielä piruuttaan talon Perniöstä..yrittää lähennellä...pysy erossa Sauli...anna vaikka naapurin isännälle muutama hauli...?
Monet ovat irstaaseen naiseen eksyneet...Ammanilta anoo nyt apua..itsekin resukka? Kutsutaanko tätä keskustassa kulttuuriksi...? Huumorinsa kullakin?
...menee laidasta laitaan ja sammuu oksennukseensa? Maalla maatuminen on mukavampaa...asfaltilla ajetaan yli ja varikset syövät silmät?
Keskustan lähtölaskenta on alkanut
Kokoomusta on teidä, turha pyytää apuun ?