Eilisen MTV3:n vaaliohjelman voittajasta ei kenellekään katselijalle jäänyt epäselvyyttä. Sauli Niinistö aloitti vakuuttavasti ja jatkoi samalla varmalla asiaosaamisella ohjelman loppuun asti.
Vasemmiston presidenttiehdokas Tarja Halonen sen sijaan oli jo ennen ohjelman kunnollista alkua erittäin takakireä. Jälleen kerran hän toi esille ne lähes äärivasemmistolaiset maailmoja syleilevät kantansa mm. yrittäjyyteen ja työnteon kannattavuuteen. Ilman omaa huutosakkia, Halonen olisi ollut todella hätää kärsimässä. Nyt Halosen kannustusjoukko, joka toi mieleen edesmenneen Neuvostoliiton keskuskomitean istunnon pakkotaputtajat, peitti ohjatuilla aploodeillaan Halosen sanojen tyhjyyden ja epäuskottavuuden.
Eilinen MTV3:n vaaliohjelma toi Sauli Niinistölle runsaasti uusia kannattajia. Moni ennen lähetystä kannastaan epävarma siirtyi nyt Sauli Niinistön äänestäjäksi.
Niinistö voitti eilisen MTV3:n keskustelun
11
577
Vastaukset 11
- Kurgan60
Aivan totta.
- Niinistö voitti
Suomen Turhimman Julkkiksen palkinnon.
- ironmikes
Sinun höpinäsi täällä ovat yhtä tyhjän kanssa ja samaa paskaa Niinistön "voitosta" jauhat nytkin.
Sauli menetti hermonsa kun jäi kiinni Sak miehen kommenttien jälkeen entistä puheistaan.
Tarja oli erittäin vakuuttava, kuten aina, eikä takakireydestä ollut tietokaan. Tarja hymyli vähän säälivästi Saulin Nato sekoiluun ja opetti hän kuin koulupoikaa, mitä yhdessä eduskunnan ja hallituksen kanssa on Naton suhteen sovittu ja lyöty lukoon.
Saulin "Eurooppalaisemmasta" Natosta ei puhu Euroopassa kukaan muu kuin Sauli, eli seon Saulin omaa sekoilua, kun ei ymmmärrä asiasta tuon taivaallista.
Saulin kannattajat olivat säälittävää joukkoa ja entinen Speden hoito, joka ei tiedä mistään muusta kuin hevosista oli pantu esiintymään:-))
Osa Niinistön porukasta nyökytteli kuin pululauma, kun Sauli puhui, se huvitti varmaankin katselijoita.
Halosen voitto on ollut alun alkaen saletissa ja elisen jälkeen on edelleenkin saletissa.- mikkopoikanen
puhua siitä nyökyttelystä.
Bryggarella on niska varmaan tänään kaulapannalla tuettuna.. :)) - ei pulu
mikkopoikanen kirjoitti:
puhua siitä nyökyttelystä.
Bryggarella on niska varmaan tänään kaulapannalla tuettuna.. :))Totta, mutta Saulin porukoissa oli laumoittain puluja. Naurettavaa munata kun lopputulos on Saulin häviö.
- Sale rule
Nyökyttelystä... kyllä se Bryggaren Artsin pää heilui ylös alas siihen malliin kuin olis 110m esteissä juossut. Nyökkyi Tarjan takana koko ajan kun Tarja puhui. Ei voinut pysyä paikallaan vaan tasaisen varmasti edeskaisin heilua Bryggaren pää.
- Kuka
Siis Sauliko voitti eilisen keskustelun,Saulin naamahan oli niin rypyssä koko illan, että luulin sen vanhenevan ihan silmissä. Siis jos tulkitset eilisen perusteella että Sauli voitti, niin silloin suomikin on ensikisoissa futiksen mailmanmestari, vaikka ei pelaakkaan siellä,
- täällä nyt
punakorvakomukat taas herjojaan heittelee - Sauli on ykkönen ja sillä siisti - nyt kannattaisi demareidenkin aloittaa taas jälleen kerran takinkääntöoperaatiot voi muuten tuntua olo viikonlopun jälkeen liian sietämättömältä...
- Niinpä.
Tarja Halonen puhui lähinnä tyhjää läpäläpää ja keskittyi kysymyksien väistelyyn.
Ohjelman alkuvaiheessa Halosella oli hermot todella kireällä, mutta hän myöhemmin kokosi itsensä.
Sauli Niinistö oli lähes koko ohjelman ajan rento. Hänen ei tarvitse esittää mitään. Sauli on aina aito itsensä.- juu juu
perunalla
Sauli on koko ohjelman kireänä ja lähinnä "itki" toimittajille "epäreilua! epäreilua!" jorinaa kun ei saanut puhua koko aikaa.
Todellinen johtaja ottaa puheenvuoron, eikä koko ajan itke kuinka epäreilua kaikki on..
Niinistö ei pärjännyt, vaikkakaan sillä minulle ei nyt olekaan suurtakaan merkitystä.
Tiedän kyllä ketä äänestän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15838Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl500788- 46717
- 42654
- 36596
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530- 44480