Täällä Pohojanmaalla ollahan sitä mieltä, jotta itte tehrään päätökset eikä kuunnella joutavia. Ollahan nyt Tarjan kannaalla, kun toinen ei saa lainkahan tolkkua ulkopolitiikkahan.
Vanhasen viesti vaiennut
Maaseudulla
13383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
olet taatusti pohjanmaalta- heheheh....
Mistäs lähtien hakaniemen tori on ollut pohjanmaalla? ? ?
kukaan ei enää jaksa sua
Sunnuntaina numero 9
Asun maalla äänestän 3
Ei mene tuo kommunistipropaganda läpi enää!
Todennäköisesti Vanhanenkin on kauhistunut Niinistön uudesta Natoon suuntautuvasta ulkopolitiikasta ja huoahtaa helpotuksesta, jos ei joudu toimimaan tuollaisen naama punaisena huutajan kanssa. Ulkopolitiikkamme hoito on vakavaa ja malttinsa säilyttävien ihmisten puuhaa.
ymmärrätkö mitä se tarkoittaa?? Mitään ei voi luvata ennen kansanäänestystä.
Entinen KGB agentti sanoi että Suomen tulisi liittyä natoon oman turvallisuuden nimissä, koska painostusta ja vakoilua sisäpiirin mukaan tulee venäjältä Itäblokin maihin ja myös Suomeen! Uhkailu venäjällä ei lopu niiden kulttuurista!!
Omin päin teherähän päätökset. Enkä tunne ketään, joka olisi Vanhasen takaa Halosen puolelle mennyt. Ja minä tunnen paljon.
että vaikket itse tuntisi, se ei tarkoita, ettei heitä olisi. Täällä ilmoittautuu yksi emäntä pohjanmaalta, jonka ääni lähti Tarjalle, samoin anopin, appiukon (erittäin vahvasti kepulaisia) ja muutaman naapurin. Ja ollaan maanviljelijöitä, ukko(paha) tosin äänesti Saukkoa.
Tämäkö se oli paras SAK:n propaganda-osaston provokaatio? Naurettavaa.
Itse keskustalaisena en äänestä kommunistien ja sosialistien yhteisehdokasta. Näistä kahdesta äänestän mieluummin luonnollisesti Niinistöä.
Tervetuloa SAK:n ja yhdistyneen vasemmiston jäseniksi.
Toimitamme teille punaisen maton ja Putinin kuvat seinälle
Ollahan varmoja jottei nykkään missähän meillä ole eikä tulekahan seinustalle vierahan vallan kuvituksia. Itte tehrään presidentti kenestä halutahan.