rukous veljeni pojan puolesta

ETTÄ RAUHOTTUIS JA JOS KÄYTTÄÄ HUUMEITA NIIN PÄÄSIS NIISTÄ IRTI JA PELASTUIS.JA ETTÄ POIKANI PELASTUIS.OMA ASUNTO PIAN
2135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jätä sinäkin heidät Jeesuksen hoitoon ja luota, että Jeesu todella kuulee rukouksemme. Älä pälyile, vaikka asiat eivät heti näyttäisikään oikenevan, luota ainoastaan ja ole kaiken keskellä iloinen, niin kuin Herra sanassaan kehoittaa.
"iloitkaa joka tilanteessa, vieläkin minä sanon iloitkaa."

Äänestä

Rukoillaan sopimuksessa, että:

-Veljesi poika rauhoittuisi, joka ehkä käyttää huumeita. Anomme, että hän lopettaa huumeiden käytön. Tämä on Jumalan mielen mukainen rukous, jopa viinistä sanotaan Efesolaiskirjeessä, että älkää juopuko siitä vaan täyttykää Pyhällä Hengellä!

- Anotaan että veljesi poika pelastuu.

- Anotaan että poikasi pelastuu.

- Anotaan oma asunto sille, teistä, joka sitä tarvitsee.

Tiedätkö että pelastus on yksinkertainen vastaanottaa näin:

1. Uskoon tulevaa kehoitetaan sanomaan omalla suulla "Jeesus, anna kaikki syntini anteeksi"
Hän sitten sanoo "Jeesus anna kaikki syntini anteeksi". Hän on saanut ne anteeksi ja on uskova.

2. Sitten häntä kehoitetaan sanomaan "Jeesus on HERRA". Tuon voi sanoa vain Pyhässä Hengessä, ja Pyhä Henki on vain uskovissa. ELi siitä se alkaa uskovan tie!

3.Minä teen siksi teille tiettäväksi, ettei kukaan Jumalan Hengessä puhuva sano: "Jeesus olkoon kirottu", ja ettei kukaan voi sanoa: "Jeesus olkoon Herra", muuten kuin Pyhässä Hengessä.
[Jumalan Kansan Raamattu: 1Kor. 12:3]

Rukoilen tässä työkumppanini kanssa sopimuksessa yllä olevat asiat. Olemme rukoilleet sopimuksessa. Nämä saadaan. Koska sinä olet uskossa, on myös Jumalan sanan lupaus, että koko perhekunta pelastuu. Mutta älä pakota uskoon, ellei Jumala kutsu juuri nyt noita ihmisiä. Sen voi kuulla vain armolahjojen kautta. Lue edellinen viestini herätyksestä, joka alkaa meistä jokaisesta, kun PYhä Henki saa meissä valtaa armolahjojen ja sanan julistajan viran kautta. Eli evankeliointia voidaan tehdä menestyksellisesti vain siten että sitä tekevä henkilö kuulee todella armolahjojen kautta 1 kor 12 PYhää Henkeä! JOs sitä tehdään mekaanisesti, se voi vain karkoittaa ihmiset pois!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskovainen sisar kirjoitti:

ETTÄ RAUHOTTUIS JA JOS KÄYTTÄÄ HUUMEITA NIIN PÄÄSIS NIISTÄ IRTI JA PELASTUIS.JA ETTÄ POIKANI PELASTUIS.OMA ASUNTO PIAN

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu