suomi24 foorumeitten

taso alhainen

Olen tehnyt sellasen huomion että lähes missä tahansa suomi24:n keskustelufoorumeilla on samanlainen meininki.
Ihmisten päätarkoitus on pelkästään tapella pilkata ja huutaa toisille ihmisille ja jopa asiallisiin kysymyksiin vastaillaan idioottimaisesti.

Mistä tämänsuuntainen kehitys johtuu?

Minusta on äärimmäisen tyhmää pilata asailliset ihmisten tosimielessä laatimatkin kysymykset niin että ketju jatkuu paskanjauhamisena eteenpäin aina vaan.

Onko kansalaisilla todella noin paha olla että toisille nalkutetaan ja provosoidaan tms että se tuhoaa jo heti kättelyssä kysyä neuvoa tai muuta toisilta alan harrastajilta.

Mielestäni keskustelufoorumeitten ylläpitäjien syytä tämä kaikki että perusidealtaan hyvät foorumit menevät pilalle kun ne keskisttyvät ainoastaan toisten solvaamiseen ja keskittyvät negatiiviseen palautteeseen.

Tehkää asialle jotain arvoisat kansalaiset.
Boikotoikaa vaikka suomi24 sivustoja jos ei muuten ala korjautua.

2

357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ansa~

      Kävin pitkästä aikaa eilen eräällä ikäfoorumilla ja kauhukseni tosiaan huomasin kuinka aikuiset ihmiset haukkuivat, loukkasivat ja pilkkasivat toisiaan. Aivan kuin lastentarhassa tai alaluokilla. "Sä oot ruma tuossa profiilissasi" jne. Ensin luulin, että näillä "vakkareilla" oli menosillaan joku LEIKKI. Mutta seurattuani keskustelua tein johtopäätöksen, että nämä AIKUISETHAN ovat aivan tosissaan. Jopa vedettiin vammaiset mukaan keskusteluihin. Kun tästä asiasta huomautin, että on asiatonta vammaisia ottaa typerään sanailuunne mukaan, pyydettiin minua hengittelemään pussiin ja rauhoittumaan. Tulipa joku "vakkari" privaatisti kertomaan kuinka kehitysvammaisia sanotaan kehareiksi. Silloin teki mieleni kertoa tälle muka fiksulle ihmiselle omakohtaisia kokemuksia kehitysvammaisista, mutta maltoinpa pitää mölyt mahassani. Sillä mitäpä minä kertomaan typerille ihmisille mitään.

      Silloin sen päätin, että tämä ei ole minun paikkani etsiä järkevää juttuseuraa. Järkevän juttuseurani löydän varmaankin aivan jostain muualta kuin täältä hiekkalinnoja rakentelevalta hiekkalaatikolta.

      Hyvää jatkoa teille rakentelijat. Toivon teille uusia lapioita kevääksi.

    • kalle

      ettei nyt vaan olis niin että itse haukut toisia.
      tarttisko hiukka kattoo peiliin ennenkuin alkaa toisia syyllistämään.
      jos on paha olo niin pidä se itselläs äläkä muita hauku.
      oletko harkinnut hoitoon hakemista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      356
      3045
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      301
      1473
    3. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      84
      1302
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1301
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1285
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1245
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      48
      1135
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      79
      1045
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      24
      941
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      847
    Aihe