Saulin puhe oli

talouden korjauksesta. Jopa toimittaja kysy hämmästyneen närkästyneenä, että onko näin. Tähän sale että ikävä kyllä on!
Ei voi kun ihmetellä että se tulis ja rikkois suomen näinkin hyvässä olevan talouden!
Ei helvata.
Siksi laitan numero 9
Kiitos.
6341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tarja ei tuonut omia mielipiteitään esille. ja kyllä juontajat monta kertaa tekivät halosellekin vastakysymyksen, jotka eivät aina oleet niin miellyttäviä.

Äänestä

Suomen talous hyvässä kunnossa?
En kyllä sanoisi noin. Lama on taas tulossa, ja syytä olisi, että Suomella on silloin johtoportaassa henkilöitä jotka ymmärtävät asiasta.

Äänestä

velkaa tässä vähän kaikilla!.

Äänestä
  • maksaa sinun velkasi?

    Äänestä

Ennemmin tai myöhemmin. Tuskin kestäis kuutta vuotta.

Äänestä
  • näinhän se menee.. kun vielä suuret ikäluokat jää eläkkeelle niin siinäpäs sitä ollaan kusessa, kun samalla vielä maailman talous romahtaa niin jeejee! pitäisi katsoa tulevaisuuteen ja toimia nyt että ei sitten käy hullusti. Tarjahan jatkaisi samaa linjaa.. mitä lyhytnäköisyyttä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taas kovasta kirjoitti:

talouden korjauksesta. Jopa toimittaja kysy hämmästyneen närkästyneenä, että onko näin. Tähän sale että ikävä kyllä on!
Ei voi kun ihmetellä että se tulis ja rikkois suomen näinkin hyvässä olevan talouden!
Ei helvata.
Siksi laitan numero 9
Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu