SAK ELÄÄ 30-LUKUA

Herran duudelit SAK:sta lähettävät lentolehtisiä, vaikka eletään internetin ja median aikakautta. Ei punalipun takaa voi muuta kyllä odottaakkaan, paitsi vallankumousta.
1117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ai että mitä vallakumousta. Tekijät sen suhteen puuttuvat. Nämä haluaa intergroitua EY:n herroiksi, ei miksikään muuksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lentolehtinen kirjoitti:

Herran duudelit SAK:sta lähettävät lentolehtisiä, vaikka eletään internetin ja median aikakautta. Ei punalipun takaa voi muuta kyllä odottaakkaan, paitsi vallankumousta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu