Pyllisti kansalle

Eilisessä tv. tentissä Niinistö oli kuin maalaispoika kaupungissa ja mokasi pahemman kerran. Hänhän kumarsi kameralle eli kansalle.
Olipa emä moka!
1147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niinistö oli ainoa ehdokas, joka eilen kumarsi, niin omille, kuin Halosenkin tukijoukoille.

Kunnioitettavaa käytöstä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Housut rutussa kirjoitti:

Eilisessä tv. tentissä Niinistö oli kuin maalaispoika kaupungissa ja mokasi pahemman kerran. Hänhän kumarsi kameralle eli kansalle.
Olipa emä moka!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu