PAKOTETUT ÄÄNESTÄJÄT NIINISTÖLLÄ,

Onpa heppoista tekoa Suomen kansa, kun on saanut äänivapauden ja silti äänestää toisen kehotuksesta!

Gamoon, hei, etteks tajuu?? jos joku pakottaa (voimakkaasti kehottaa) kuten vanhanen niin eikö joku maistu jo pask...?? Mulle ei kelpaa se..maku!

Halonen voittaa viisaamman voimalla ,turha sitä on jaaritella. Sillä on vapaat äänestäjät.
9287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Olen 100% samaa mieltä kanssasi.

Äänestä
  • Niinistön poppoo on alkanut soveltaa jotain ihmeen "äänestä Halosta niin olet vailla itsekunnioitusta"-soopaa. Tosi "reilu meininki" sillä sakilla; vaikuttaa vaalipäivän lähestyessä alkavan nojata epätoivoisen painostuksen varaan heidän kampanjansa. En tahdo sellaista porukkaa maan johtoon.

    Äänestä

  • vapaa äänestäjä kirjoitti:

    Niinistön poppoo on alkanut soveltaa jotain ihmeen "äänestä Halosta niin olet vailla itsekunnioitusta"-soopaa. Tosi "reilu meininki" sillä sakilla; vaikuttaa vaalipäivän lähestyessä alkavan nojata epätoivoisen painostuksen varaan heidän kampanjansa. En tahdo sellaista porukkaa maan johtoon.

    Missä tällaista "äänestä Halosta, niin olet vailla itsekunnioitusta"-soopaa olette kohdanneet?

    Äänestä

  • arvo kirjoitti:

    Missä tällaista "äänestä Halosta, niin olet vailla itsekunnioitusta"-soopaa olette kohdanneet?

    ...tällä palstalla.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    ...tällä palstalla.

    ...en vielä huolestuisi. ;-)

    Äänestä

Halosen vapaat äänestäjät ovat viemässä Suomea siihen suuntaan ettei ole kuin yksi ehdokas vaaleissa kuten ennen Neuvostoliitossa. Muutamissa saman aatteen valtioissaja varmuuden vuoksi ääniä saatiin tulemaan ehdokkaalle reilusti yli 100% kun ei osattu tai älytty vähentää äänioikeutettuja koko väestöstä.

Äänestä

Pääluottamusmihet kiertää työpaikkoja ja SAK jakaa lokaa esitteillä. Demareilla on siis vapaus äänestää omaa ehdokasta...

Vapautta onnumero 3

Äänestä

Tarkkaanottaen Vanhanen totesi ITSE äänestävänsä Niinistöä, johon lisäsi, että äänestäjän ovat itsepäisiä ja itsenäisiä tehden oman valintansa. Niinistö totesi Haloselle, ettei ihmisiä tarvitse käskeä, he ajattelevat ihan itse! Että tervetuloa joukkoon, kirjoita sinäkin nro 3.

Äänestä

Se joka tässä maassa on pitempään elänyt ja asioita seuraillut, tietää missä porukoissa on agitaatiota harrastettu ja palopuheita pidetty.
Jopa tehtaita on pysäytetty ja peffat lyöty penkkiin, mikäli joku on ollut vähän eri mieltä.

Että sellaista vapaata mielipiteenmuodostusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VAPAAT HALOSELLA kirjoitti:

Onpa heppoista tekoa Suomen kansa, kun on saanut äänivapauden ja silti äänestää toisen kehotuksesta!

Gamoon, hei, etteks tajuu?? jos joku pakottaa (voimakkaasti kehottaa) kuten vanhanen niin eikö joku maistu jo pask...?? Mulle ei kelpaa se..maku!

Halonen voittaa viisaamman voimalla ,turha sitä on jaaritella. Sillä on vapaat äänestäjät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu