Olipa oikeaa puhetta ja rehellistä. Kommari Andersson oli täysin sanaton.
Ritva Santavuori
Jälkiviisaat
111211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
KERRO!
Jumalanpilkkaan ja SAK:n sotkeutumiseen vaaleihin.Myös puhemies Lipposen kommentteja.
Ritva sanoi, ettei arvosta sellaista naista joka puhuu muitten päälle eikä anna muille puhujille suunvuoroa...
Ritva on itse aivan uskomaton tuossa muiden päälle puhumisessa ja Tarja ei taatusti ole Jumalaa pilkannut. Hän uskoo Jumalaan, eikö se todella ole vielä tullut selväksi?
Eikä edes kuulu kirkkoon. Se vasta epärehellistä on. Ja näin sanoo Ritva.
http://www.yle.fi/yle24/videosali/index.php?a=10&t=4&q=6
Asiaa...
ollut kommunisti ja sitä paitsi hän on sivistynyt herrasmies, kun taas Santavuori on tökerösti käyttäytyvä äärioikeistolainen haukka.
Monta on laulujen kirjpoittajaa...
Harva niistä jää elämään.
Tälläinen rääkkyjä ja rakkikoira otetaan tv-ohjelmiin. Missä ohjelmien laatu tänä päivänä. Kuinka esimekriksi nän sivistynyt hieno ihminen Claes Andersson menee tämänlaisen henkilön kanssa samaan ohjelmaan. On ero yöllä ja päivällä. Sopisi hyvin tallin taa rakkikoiraksi.
Ei etupihalle. Maaseudun äänestäjä Tarja Halosen puolesta.
Ja vähiten siksi että olen itsekin Ritva.
TV-lupina kerätyille veronmaksajien rahoille on varmaan parempaa käyttöä kuin, että otetaan Ritva Santavuori tv-ohjelmiin. Tämä ei hänen osaltaan ole koskaan toiminut. Irvistelijä, pääälle puhuja.