Et sä matkustava tästä maailmasta mitään opi omassa hotellihuoneessas. Niinistö haluaa Amerikan mallia Suomeen koska haluaa palkansaajien edut alas ja rikkaiden edut ylös.
Vastaukset 4
- aapeliina
Kyllä se on niin että Halonen on koko kansan presitentti, Niinistö ajaa suomen edut alas ja Suomen natoon jossa kaikki nuoret joutuu sotaan, emmehän halua niin käyvän?
- vallatonkin
Milläs kuvittelet Niinistön saavan (presidenttinä) niin suuren vallan, että pystyy Suomen Natoon liittämään? Miettikääs vähän mitä paskaa kirjoitatte!
- Matkustava
Jo tämä että kuvittelet tapani matkustaa ja asua hotelleissa, kertoo yksinkertaisuutesi.
Siispä sitä asiaa ei vieläkään ole ...Niinistö ja hänen kannattajansaan ovat turisteja omassa maassaan. Ei halua edes tietää mitä tässä maassa tapahtuu. Eikä totta vieköön tiedäkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7082045Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3491111- 69936
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö151855Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65626- 46614
- 31609
- 88577
- 32570
- 37530