HUOM NIINISTÖN ÄÄNESTÄJÄT!

He te kaikki Niinistön kannattajat. Mitäs jos tulisitte sunnuntai-iltana kirjoittelemaan koottuja selityksiänne Niinistön vaalitappiolle.

Luulen että se on vielä hauskempaa luettavaa kuin nyt kirjoittamanne epätoivoisuudet.
10533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ja sitäpaitsi Niinistöllä ei ole mitään hävittävää näissä vaaleissa, hän on haastaja. Halonen on jo hävinnyt siinä että joutui toiselle kierrokselle.

Äänestä
  • Eikun sunnuntaina vasta ne kootut selitykset.... ei vielä!

    PS Ainahan tuo on tiedetty että kokoomuslaiset ovat huonoja häviäjiä

    Äänestä

kohottelevat hieman maljoja sunnuntaina.
Onneksi Olkoon Sauli!

Äänestä

"Kansa haluaa yllättää" Stiller

Äänestä

epätoivoinen.
Vasemmistossa panettelu ja loka lentää, vaikka juuri SAK ja SDP, Lipposen johdolla on auttanut SAULIN voittoon, Hellitä jo.

Äänestä

Tilannehan on tiukka, joten kummankaan voittoa on mahdoton vannoa tässä vaiheessa. Mutta jos Halonen voittaa, olen kyllä pettynyt.
Mielestäni kuusi vuotta lässyn lässyä ja löperöä riittäisi. Koko kampanjan se on peesaillu ja passaillu pyrkien pitämään asemansa ja näin jatkamaan lokoisia olojaan mäntyniemessä. Mitään oma-aloitteista ja persoonallista ajatusta en rouvan suusta ole kuullut, koko kampanjan aikana.

Äänestä
  • Urautunut ja puolustelukannalla.
    Missä ovat olleet kannanotot kansan puolesta?
    Fortumin optiot ja suuren vahingon koko yhteis-
    kunnalle aiheuttanut paperiliiton lakko, eikä
    presidentti mennyt väliin.
    Kekkonen puuttui aikoinaan voimakkaasti asioihin
    esim.suureen lakkoon, joka vaikutti koko kansaan.

    Äänestä

Halonen menetti otteen pitää Suomen hyvinvointi valtiona. Liian monella alueella pahoinvointi näkyy; lähes 2000 kuolee viinaan vuodessa, miljoona suomalaista syö mielialalääkkeitä, itsemurha tilastossa maailman kärki maa, vanhukset ja sairaat kärsii hoidon puutteessa, koska rahaa ei ole. Silti oli varaa nelinkertaistaa EU maksut ja ajaa maatalous tuet alas - emme kestäisi ennää toista kautta tätä Tarjaa. Ja Halosen kannattajat
näyttävät kunnustauneet valheessa - siksi äänestän Niinistöä

Äänestä

Valitettavasti sunnuntaina sitten on KOKO KANSAN suru kun KOKO KANSAN PRESIDENTTI saa häädön linnasta! On aika astua uuteen, aktiiviseen ja rehtiin aikakauteen - nyt tiedämme mihin suuntaan koneet ja junat kulkevat. Vihdoinkin yrittäjyys kunniaan!

Äänestä

Kun on vara vaihtaakin!
Sehän iäkäs mummeli jo, ja kun presidentin kausi
on niinkin pitkä kuin 6 vuotta, niin sehän on
liki 70 vuotias mumma, kun kausi päättyy.
Kenen työkyky riittää sinne asti?
Ja onko hänenkään kannalta järkevä ottaa tuollais-
ta hommaa vastaan... Minä en ainakaan haluaisi
63vuotiaana tehdä työsopimusta 6 vuodeksi eteenpäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulen kiinnostuneena lukemaan kirjoitti:

He te kaikki Niinistön kannattajat. Mitäs jos tulisitte sunnuntai-iltana kirjoittelemaan koottuja selityksiänne Niinistön vaalitappiolle.

Luulen että se on vielä hauskempaa luettavaa kuin nyt kirjoittamanne epätoivoisuudet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu