Kyselisin, että onko kellään tietoa tälläisestä elokuvasta, olisin kovin kiitollinen jos saisin filmin nimen tietooni vaikka kuvaukset elokuvasta ovat näin huonot. Elokuva kertoi homoista ja oli todella surullinen. Lopussa toinen miehistä kuoli kotonaan koko perhe ympärillään. En muista oikein muuta kuin, että lähestulkoon koko elokuvan ajan itkin. Kyseessä ei ole mikään Tom Hanksin filmi. Että näinkin pienillä muistikuvilla kyselen. Elokuva tuli TV:stä muistaakseni kakkoselta noin 5 vuotta sitten. Onko tietoa edes mistä voisin elokuvasta kysellä, onko kenties netissä jotain hyvää paikkaa tälläisille kysymyksille. Kiitos!!
Mikähän filmi on kyseessä???
3
1036
Vastaukset
- Erkko
Philadelphia
http://www.imdb.com/title/tt0107818/
Siinä on pomon musiikkia. Onhan se oscarin arvoinen näyttelijäsuoritus Hanksilla. - ihan varma
nimestä mut pääosassa oli Eric Roberts. Se taisi olla arkkitehti tai jotain ja sairasti aidsia. Ja muistaakseni se teki itsemurhan koska ei halunnut kärsiä loppuun asti. Piti juhlat sukulaisille ja ystäville ja päätti sitten päivänsä.
Jos etsii netistä Eric Robertsin leffoja ni voisi nimenkin saada selville. Jos tää nyt oli elokuva jota hait.- Tiedosta kiitollinen!
Minäpä katson tuolla nimellä josko jotain löytyisi. Kuullostaa kyllä ihan samalta elokuvalta. Kiitos kauheasti!! Philadelfia se ei ole, koska ei ollut Tom Hanksin filmi, kiitos kuitenkin myös sinulle!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1166166Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605109SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun604228SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963819Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost113604Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193151SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522536Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352469Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat642217Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561