Että Suomalaisilla on vikaa korvien välissä
Muija väitti että Tastula olisi siteeranut Niinistöä
Ei tämä kyllä kohenna Niinistön asemaa
Muija väitti että Tastula olisi siteeranut Niinistöä
Ei tämä kyllä kohenna Niinistön asemaa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei sanonut vaikka Tastula houkutteli kovasti
Tastula heitti lokaa ja Niinistö oikaisi.
Niinistö sanoi nimenomaan että suomalaisten asenne on hyvä. Nyt "muija" luuli että toimittajan sanat olivat Niinistön sanoja ja erehtyi siis.
Tää kaikki on sanan helinää, jos Niinistö valitaan takki kääntyy saman tien sen politiikkaa siis ÄÄNESTÄKÄÄMME TARJAA!!!
Sosialistin päässä kaikki heläjää kun tyhjiössä riittää kaikupohjaa. Luetun ja kuullun ymmärrys olisi ihan avaintekijä että kykenisi hahmottamaan oikein miten yhteiskunta toimii.
Taas on kuultu väärin. Tastula väitti, että Niinistö olisi jossain Talouslehdessä sanonut näin, ja Sauli kielsi jyrkästi. Se oli ollut lehden toimittajan kommentti.
Jutusta kävi ilmi selvästi, että joku lehtitoimitaja oli näin väittänyt ja Tastula yritti laittaa sen Niinistön sanoiksi.
Kyllä sanoi Jossakin haastattelussa oli ollut
Punainen Lanka uudestaan huomenna Yle 2 klo 12.00, saa hyvän kuvan Niinistön arvomaailmasta.