Niinistön kannattajat

Niinistön kannattajat, mitenkä sydän muljahtaa, kun Suomi24 etusivulla näkyy luvut kannatuksista Tarja 55, Sauli 45. Onko tahdistimet paikallaan.
3167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niin tasaväkinen, että jommalla kummalla puolella on tahdistin pysäytettävä.

Äänestä
  • Vaalipäivänä rahvas näyttää ympäri maan, ettei äärioikeistolla ole jalansijaa tässä vaalissa.
    Kepulaisetkaan eivät tue tuollaista ehdokasta.

    Äänestä

Presidentin rooli päätöksenteossa on senverran pieni ettei sillä ole merkitystä jokapäiväiseen elämään. Toivon kuitenkin Niinistön voittoa että pääsisin jälleen kuuntelemaan esim. Tasavallan Presidentin uudenvuodenpuhetta. Se on viimeaikoina jäänyt vähän hunningolle. Odotan senmyötä myöskin uutta yhteiskunnallista keskustelua kestävien arvojen pohjalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitenkä kestätte kirjoitti:

Niinistön kannattajat, mitenkä sydän muljahtaa, kun Suomi24 etusivulla näkyy luvut kannatuksista Tarja 55, Sauli 45. Onko tahdistimet paikallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu