TARJA PELKÄÄ TAPPIOTA

Juuri näytetyssä tv haastattelussa,Tarja pelkäsi,että hyvin tehty vaalityö ei välttämättä
riitä.Kansaan ei Tarjahumppa enään uppoa.
On muutoksen ja Saulin aika.
5296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

otsikossa kaikki.

Äänestä

Kansalaiset ovat alkaneet vihdoinkin tajuta, että rahat, joilla SAK ja demarit törkykampanjoitaan käyvät on otettu heidän palkastaan. Kysymättä lupaa tällaiseen käyttöön eikä siitä ole edes ilmoitettu. Palkastasi vain otetaan joka kuukausi kohtuullisen iso summa, josta sitten riittää järjestöväen leveän elämän lisäksi myös sellaisten ehdokkaiden mustamaalaamiseen, joita maksaja itse kannattaa.

Kannattaisi valita paremmin, mihin rahojaan lahjoittaa.

Äänestä
  • Ei ainakaan mun rahoilla nämä kummisedät leiki.
    SAK on tehnyt tähän maahan jo tarpeeksi pressoja.
    Toivottovasti kansa herää unestaan ja äänestää
    muutoksen puolesta.

    Äänestä

  • Loimaan kassan jäsen kirjoitti:

    Ei ainakaan mun rahoilla nämä kummisedät leiki.
    SAK on tehnyt tähän maahan jo tarpeeksi pressoja.
    Toivottovasti kansa herää unestaan ja äänestää
    muutoksen puolesta.

    kansalaiset tietävät kuinta sak ja Tarja on koko kansan puolella.

    Äänestä

  • et taida ymmärtää kirjoitti:

    kansalaiset tietävät kuinta sak ja Tarja on koko kansan puolella.

    Tämä kansa puree hammasta yhteen.Haukkuu saunan lauteilla pressan ja demarit.Nyt voi mennä
    barrikaadeille(lue äänestämään) ja antaa ääni
    muutokselle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ylen mukaan kirjoitti:

Juuri näytetyssä tv haastattelussa,Tarja pelkäsi,että hyvin tehty vaalityö ei välttämättä
riitä.Kansaan ei Tarjahumppa enään uppoa.
On muutoksen ja Saulin aika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu