Monet soittimet ovat syntiä

Esimerkiksi saxofooni.
13495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

oikeassa olet

saksofonissa on seksikäs, houkuteleva ääni.
saksofonin hunajainen ääni saattaa saada
himoitsemaan suklaanappia tai suklaatorttua,
josta onkin sitten lyhyt matka SODOMIAAN!

Äänestä
  • Ilmankos se on kielletty. Tulee persereikä mieleen? Miten hirveää.

    Äänestä

  • ja kitara myös. Sehän näyttääkin naiselta, ja mikä pahinta? Sitä rämpytetään reiän kohdalta! Huh huh! Mihin on tämä maailma menossa?

    Äänestä

  • vakas kirjoitti:

    Ilmankos se on kielletty. Tulee persereikä mieleen? Miten hirveää.

    Elätkö jossain muslimimaassa?

    Äänestä

  • Pakana(M) kirjoitti:

    ja kitara myös. Sehän näyttääkin naiselta, ja mikä pahinta? Sitä rämpytetään reiän kohdalta! Huh huh! Mihin on tämä maailma menossa?

    Maailma on menossa vittuun.

    Äänestä

  • vakas kirjoitti:

    Maailma on menossa vittuun.

    että olisi parempi, jos kitaran muoto olisi otettu rististä, ja sitä rämpytettäisiin Jeesuksen sukukalleuksien kohdalta?

    Heh.

    Äänestä

  • Pakana(M) kirjoitti:

    että olisi parempi, jos kitaran muoto olisi otettu rististä, ja sitä rämpytettäisiin Jeesuksen sukukalleuksien kohdalta?

    Heh.

    oli pakko nauraa, vaikka toi olikin pilkkaa....
    mut ootte niin toopeja...

    Äänestä

Tuohan vaikuttaa niinkuin feikki olisi liikkellä.

Äänestä

suunsoittaja :D

Äänestä

Muistelen jostain kuulleeni kuinka aikoinaan kirkolliset tahot kovasti miettivät, onko syntiä tuoda itämaisia soittimia kirkkoon ja ovatko nämä soittimet "saatanallisia".

Kulttuurista itsesuojelua, pyrkimystä säilyttää alkuperäinen perinne vailla vaikutetteita ulkopuolelta.

Ja ikäänkuin jollakulla olisi oikeus tuomita noin totaalisesti toisten kulttuuriperinne.

Äänestä

syntista on saxofoonissa?!

Äänestä

"saxofooni" on minun lempisoittimeni;D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vakas kirjoitti:

Esimerkiksi saxofooni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu