TArja vai SAuli ? Kummasta tulee uusi suomen tasavallan presidentti ?
GALLUP: Kumpi voitttaa
Tarja vai Sauli ?
7163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En ymmärrä miksi valita Tarja? Tarja on ärsyttävä, niin itsevarma että oikein hermoja raastaa. Jos äänestät Tarjaa, ole aivan varma siitä, että haluat kuulla tuon tantan puheita.
Saulin äänestäjät - Hyvä! Olette täysin oikeassa!
Tarja alas!
Sauli voittaa
Sauli Niinistöstä uusi presidentti! Minä menen antamaan ääneni. Antakaa tekin!
PAras presidentti tulee Saulista! :)
ON pärjännyt keskusteluissa paljon paremmin kuin TArja. Keskustelut muuttivat minun mielipiteeni uudesta presidentistä. JA hän on ehdottomasti SAuli Niinistö. Keskustelut nostivat Saulin asemaa Tarjaa korkeammalle
TOIVON TIETENKIN SAULIN VOITTAVAN!!!!!!!!!!!!!!!koska hän ajaa suomea huomiseen tulevaisuuteen hän on uskaltaa sanoa ja olla myös kriittinen.........!!!!siis olla erimieltä.........huomatkaa äänestäjät te jotka ette ole vielä äänestäneet me todellakin äänestämme huomisesta tulevaisuudesta!! Olisi sittenkin hyvä kuulua Sotilasliitto natoon koska! meidän vierellämme on iso ja mahtava veli venäjä!! luitteko
ilta sanomista kuinka entinen KGB UPSEERI joka oli loikannut englantiin 20v sitten.........ihmetteli sitä että miksi emme jo kuulu siihen.........!!!!
??????? samalla hän varoitti että venäjällä on kasvanut epäluulo suomea kohtaan........ja seuraava valtio mitä Venäjä tulee kiristämään on SUOMI!!!!!!!!minä suoraan ja rehellisesti sanoen rakastan niin paljon isänmaatani että ne jotka aikoinaan ovat taistelleet verellänsä itsenäisen suomen puolesta!!!! annan ääneni SAulille!!!!!!! ei venäjälle!!!!!!!!!
Toivon saulin voittavan...........hänestä seuraava pressa!!!!!!!!! tarja on hih huli ex pressa!!!!!