Martti Ahtisaari

Antoi selvän viesti, että Halonen ei ole kovin arvostettu maailmalla, läheskään kuin Niinistö. Hän sanoi sitä, että pitäisi vähän kertoa uutisten sellaisiakin asioita, miten maailmalla suhtaudutaan presidenttiin, eikä pelkästään siitä, kuinka jostakin tykätään kotimaassaan, sillä kun ei ole juurikaan merkitystä.

Päätelkää siitä. Niinistö sai ääneni, olen aina arvostanut Martti Ahtisaarta.
8479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ahtisaaren, kun oli liiaksi oikealla...siitä se johtui...

Äänestä
  • KGB:stä . Tästä asiasta suuri yleisö saa tietää vasta noin v 2020.

    Äänestä

M.Ahtisaari!

Äänestä

Viisaimaan demaripresidenttiimme.

Eivät haluneet ehdokkaaksi viimeks vaan järjestivät esivaalit. Martti ei halunut lähteä sellaiseeen epäluottamukseen.

Äänestä
  • "DEMARI"...JOTA EI VOINUT SANOA MISSÄÄN TAPAUKSESSA KOMMUNISMIN IHAILIJAKSI JA EIKÄ OLLUT SITÄ! HYVÄ MARA!

    Äänestä

Halosesta ja Suomesta tykätään sekä idässä että lännessä. Kuinkahan on tulevaisuudessa, jos valta vaihtuu.

Äänestä

Aivan yhtä lailla tuosta Radio Novan haastatelusta voi päätellä että Ahtisaari arvostaa Tarja Halosta. Tietysti Niinistöä kannattava saa kuulla mitä kuulee..

Minusta Tarja Halonen on pärjännyt hyvin tasavallan presidenttinä nykyisen perustuslain puitteissa.

Martti Ahtisaarella on yksi ääni niinkuin muillakin äänioikeutetuilla. Kaikki äänestämään,minä äänestän numeroa 9.

Äänestä

Itse olin Ahtisaarta valittaessa Elisabeth Rehnin kannalla, tosin en vielä saanut äänestää. Kuitenkin tietyllä tavalla arvostin jo Ahtisaaren presidenttikautena häntä.

Ahtisaari on osoittanut presidenttikautensa jälkeenkin, että hän todella on hieno valtiomies. Kaikki pisteet hänelle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Radio Novassa kirjoitti:

Antoi selvän viesti, että Halonen ei ole kovin arvostettu maailmalla, läheskään kuin Niinistö. Hän sanoi sitä, että pitäisi vähän kertoa uutisten sellaisiakin asioita, miten maailmalla suhtaudutaan presidenttiin, eikä pelkästään siitä, kuinka jostakin tykätään kotimaassaan, sillä kun ei ole juurikaan merkitystä.

Päätelkää siitä. Niinistö sai ääneni, olen aina arvostanut Martti Ahtisaarta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu