SAK-jäsenvaroja Halosen

Näin kai se on, että me köyhät maksamme taas
laskun!
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joka tauolla Tarja Halonen.... siinä ajattelin,että siellä ne ovat nekin vajaa pari prossaa bruttopalkastani nyt... Ääni meni myös sille, mutta ei menisi enää.

Äänestä

Miksi maksat Halosen kampanjasta? Kysyttiinkö sinulta etukäteen, mihin haluat rahasi sijoittaa?

Eroa ihmeessä liitostasi. Samat työttömyysturvan saat Loimaan kassasta ja työsuhdeneuvontaakin kyllä löytyy ilman rahan syytämistä järjestölle, jolla ei ole vastuuntuntoa niiden käytöstä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kampanjaan? kirjoitti:

Näin kai se on, että me köyhät maksamme taas
laskun!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu