AJATELKAA MITÄ MAILMA AJATTELEE

Kyllä Sauli on kuitenkin aika paljon edustavampi
kuin Halonen. Lisäksi mailmalla tiedetään
jo Halosen seta tausta joten kyllä nolottaa
liikkua mailmalla jos Halonen valitaan.
Lisäksi he muistavat Halosen DDR kytkennät.
JOTEN SAULILLE PALJON ÄÄNIÄ.
9304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

"Mitähän tuo maailma meistä ajattelee?" Voi hyvä tavaton tätä kansallisen alemmuuskompleksin määrää.

Äänestä

no ei kyllä itselläni ollut heti mielessä Suomen presidentti eikä paikallisillakaan, kunn olin ulkomailla.
Kyllä he tiesivät Suomi-nimisen maan, mutta eivät juuri muuta. Luulivat vaan ,että Suomi on osa Ruotsia.
Pitää meillä suomalaisilla olla sen verran itsetuntoa, ettei joku presidentti vaikuta siihen.

Äänestä
  • Jo on aika laittaa Suomi maailmankartalle. Halosen aikana ei Suomea muusta tiedetty kuin korkeista SAKoista.
    Niinistö pressaksi ja maailmalla on hyv¨¨a kertoa muillekin Suomesta. Ei tartte selitellä enää.

    Äänestä

  • "no ei kyllä itselläni ollut heti mielessä Suomen presidentti eikä paikallisillakaan, kunn olin ulkomailla.
    Kyllä he tiesivät Suomi-nimisen maan, mutta eivät juuri muuta. Luulivat vaan ,että Suomi on osa Ruotsia."

    Hyvinpä on Halonen tehnyt Suomea tunnetuksi maailmalla. Muutosta tarvitaan.

    Äänestä

Kasseinen tuppautumassa valokuviin maailmanjohtajien kanssa.
Ainoa meriitti solmion oikominen.
Hävettää oikeasti.

Äänestä
  • sinä älyllisesti köyhä ja johdateltava hihiii
    sä oo hassu aivoton aikuinen jonka sisällä säikky lapsi

    Äänestä

  • käsveskan ja kävelykepin tai rollaattorin kanssa.
    Kuulolaitetta korjaillen ja vierustovereilta
    kysellen, että mikä maa mikä valuutta :)

    Äänestä

Suomalaisen suurin ongelma: mitä muut musta ajattelee? Aika huonot eväät kansainvälisessä yhteistyössä toimimiseen. Ehkäpä energia kannattaa suunnata johonkin muuhun kuin tyhjästä häpeilemiseen.

Äänestä
  • on heikko itse tunto ja helevetin moinen tarve itse tehokseen jos ovat alamaissa
    sen verran kosketuspintaa itselläni on ulkomaillaa asumiseen siellä ei piitata kuka on suomen pressa ja mitä me ajattelemme muiden meistä ajattelevan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SUOMALAISISTA kirjoitti:

Kyllä Sauli on kuitenkin aika paljon edustavampi
kuin Halonen. Lisäksi mailmalla tiedetään
jo Halosen seta tausta joten kyllä nolottaa
liikkua mailmalla jos Halonen valitaan.
Lisäksi he muistavat Halosen DDR kytkennät.
JOTEN SAULILLE PALJON ÄÄNIÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu