Voisiko joku vihjaista,missä bollywood elokuvassa/elokuvissa olisi paljon ja paljon tanssia???? Olen vasta "löytänyt" nämä elokuvat, enkä tiedä niistä hirveen paljon vielä???!!!!
Missä on PALJON TANSSIA???
3
633
Vastaukset
* Dil To Pagal Hai (kertoo esiintyvästä
tanssiporukasta, Shahrukh Khan, Karishma Kapoor
ja suloinen Madhuri Dixit pääosassa)
* DEVDAS (myös vanhanaikaista tanssia, HYVÄ ELOKUVA, Shahrukh Khan, Aishwarya Rai pääosissa)
* Hum Dil De Chucke Sanam (Aishwarya Rai, Salman
Khan, Ajay Devgan)
NÄISSÄ MM. TANSSIA. Lue lisää www.msn.fi -sivuilta Intia -osastolta YHTEISÖISTÄ. Siellä on elokuva-arvosteluja paljon. Niissä ei kyllä kerrota, kuinka paljon on tanssia, mutta sieltä voit kysyä lisää.- on nyt hieman
väärä. Bollywoodelokuva on yhtä kuin musikaali.
- Preity
Hei, jos haluat kokea tanssin ihan itse (siis: halusit elokuvista, mutta ehdotan tätä ;D) niin mene Bolywood-tanssitunnille.
Mutta, paljon tanssia BW-elokuvissa:
Devdas
3KG - eli Kabhie Khushi Kabhie Gham
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748