Täällä verenimijöitten alueella, mutta hyvä voitti pahan. Sarvipää piru lähti ulkomaille, voimme elää. Hävettää että juuri täältä löytyy nuo kammottavimmat ihmiset, joitten arvot on lyödä heikompiosaisia esim. työttömiä.
Hävettää ja pelottaa olla espoolainen
busterman
4223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Muuta Helsinkiin tai Vantaalle, ei Espoossa ole pakko asua.
käymään lääkärissä. Tuo on jo aika pahana tuo tilasi. Annahan numerosi niin tilaan "piipaa"-auton. Psykoosin oireet ovat jo huolestuttavat.
onpahan yksi työtön vähempänä elätettävistämme!
En usko, että ihmisen paha olo on hyvätuloisten syytä. Köyhemmistäkin oloista lähtöisin oleva ihminen pääsee elämässään pitkälle, jos haluaa. Kenenkähän luulet maksavan työttömien korvaukset? Jos kukaan ei tekisi työtä, ei työtöntäkään kukaan auttaisi. Koulunkäynti on suomessa mahdollinen kaikille ja yksi takeista saada työtä ja menestystä. En ole rikas, mutta olen ylpeä, että voin maksamillani veroilla kantaa korteni kekoon hyvinvointivaltion eteen, vaikka vaikuttaa että maastamme on tulossa pahoinvointivaltio. Syynä siihen on se, että perinteiset arvot, jotka ovat vieneet maatamme eteenpäin eivät ole enää kaikissa perheissä tärkeitä. Halonen ja Niinistö eivät ole pahoinvointimme syy. Kansa valitsi Halosen, Niinistö hävisi tyylikkäästi. Se siitä vaalista, elämä jatkuu.