Kuulimme nanhempain viikonloppuna hyvän alustuksen
Helsingin kristillisen koulun rehtorila.
Siinä sivumennen hän mainitsi että lakkautus-uhan alla eivät ole Helsingin kristillinen koulu ja neljä adv.kirkon koulua. Ja miksi?
Siksi että niillä on PYSYVÄ TOIMILUPA.
Oli hyvä viikonloppu Toivonlinnassa.
Helsingin kristillisen koulun rehtorila.
Siinä sivumennen hän mainitsi että lakkautus-uhan alla eivät ole Helsingin kristillinen koulu ja neljä adv.kirkon koulua. Ja miksi?
Siksi että niillä on PYSYVÄ TOIMILUPA.
Oli hyvä viikonloppu Toivonlinnassa.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eivät adventistikoulut ole kristillisiä - kristittyjähän tässä maassa vainotaan.
On se kumma että näille käärmeenpesille sallitaan tuommoinenkin etuliite 'koulu' sana eteen kuin kristillinen. Liekö tuo Perkele ottanut vallan jo kaikkialla?
Ainoo virallinen kirkkokunta Suomessa, joka vielä uskoo Jeesuksen Testamentin paikkansapitävyyteen
ja sinä sanot sitä Perkeleeksi. Nyt olet tainnut erehtyä oikeasta Jumalastakin. Mitä minä tiijän,
niin nää Adventistit vielä tänäkin päivänä kunnioittaa Jeesuksen itsensä asettamaa lepopäivää
toisten Kristittyjen hylättyä tämä Jeesulainen
säädös.
Jos vilkaiset Roomalais kirjettä, niin siellä on selvä maininta, ettei henkilön kuoleman jälkeen voida Testamenttia enää muuttaa. Joten kysyisin
kuinka Jeesus on antanut teille luvan muuttaa
pois hänen käskynsä voimassa olon.
Kyllä minä uskon, että se Perkele ja käärmeiden- pesä löytyy Aurinkojumaluuden puolelta eikä Jeesuksen omien asetusten puolelta. Ajattelepa ensin vähän ja puhu sitten.
Eikös näillä Jeesuksella ja Saatanalla ollut hieman eri Jumaluudetkin ainakin Uskontojen- historia näin on kertonut. Etpä tunnu tietävän paljoakaan edes Kristuksen lain opetuksista.
palaa kristuksen opin alkeisiin oppimaan lisää
kristillisyyttä
Kommenttisi perusteella olet itse isästä perkeleestä. Halusi olisi vainota tosi kristittyjä. Olet häviäjien puolella tässä taistelussa.
Elä riidallla immeinen ihteäs pilloo
hermot jos männöö
onko siitä illoo
Elä pikajunan vaahtia hyssytä aena
vuan päevälläi joskus piäs pehkuun paena
Toppuuta joskus tulinen tuo tahti
kokkeile mitä on
ruokalevon mahti
Kohta jo huomoot kuinka on sommoo
katkaesta virtoo
Antaa hermoille lommoo :)
On terveydelle vaarallista
olla kovin
vihainen
ja kiukkuinen.
Voi saada
sydänkohtauksen.
Mistähän hegestä
vastineesi oli
kotoisin?
Jeesukselle
kielenkäyttösi
on kuitenkin
aika,well,
sanoisinko,
wierasta.
Ymmärrys ei ole kuitenkaan mitta eikä viha vaatepuu.
Liekö Perkele sitten huumorintajuisenpi kuin ihminen
, joka ottaa kantaa ilman vastuuta sanoistaan.
Poliittisille puolueillekkin sopii sinun käsityksesi mukaan Kristus puheenjohtajaksi, täten viestität.
????????????????????????????????????????????????????
Nimimerkki "suomessakin" osoittaa arvostelullaan joko täyttä asiantuntemattomuutta tai sitten edustavansa itse sitä valheiden isän eli saatanan mielipidettä Toivonlinnasta.
Toivonlinna edustaa hyvin puhdasta ja raamatullista kristillisyyttä tässä näennäis- ja nimikristillisyyden luvatussa maassa, jossa Saatana on onnistunut riistämään oppilaitoksiltakin kaiken kristillisyyden.
Toivonlinna ja muut kristilliset oppilaitokset poikkeuksina ovat esimerkkeinä siitä, mitä Jumala odottaa kaikilta maamme oppilaitoksilta tuon kaikkein tärkeimmän oppiaiheen, Raamatun totuuden jakamisessa oppilaille.
Tätä surkeata ja pimeätä tilannetta kuvaa hyvin se, että koulujen joulujuhlissakaan ei saisi enää esittää jouluevankeliumia eikä laulaa jouluvirttä.
Minä suuresti häpeän maamme koululaitoksen johdon saatanallisia ratkaisuja, jotka päättäjät nöyristelevät ja vapisevat epäuskossaan kristinuskon ulkopuolisten epäjumalauskontojen edessä kuin mitkäkin surkimukset ja luuserit.
Samaan aikaan islamilaisissa maissa vainotaan kristittyjä heidän uskonsa takia, koska siellä ei kyllä mitenkään sallita eikä hyväksytä kristinuskoa.
Jos koululaitoskin edustaisi todella kristillisyyttä, se ottaisi kristilliset uskontotunnit vahvasti opetusohjelmaan eikä sallisi mitään muita kristinuskon ulkopuolisia kouluun, elleivät hyväksy näitä uskontotunteja.
Muutenkin - kannatan sitä periaatetta, että muista kulttuureista tänne muuttaneet joko sopeutuvat maamme kulttuuriin, kristinusko mukaan lukien tai heitä ei hyväksytä maamme kansalaisiksi.
Tämä olisi pitkän päälle erittäin viisasta sisäistä turvallisuuspolitiikkaa.
http://www.yle.fi/mot/af010903/kasikirjoitus.htm
Voitte lukea syyttäjän päätöksen http://www.sdafin.org/uutisia/kotimaa/kotimaa09.03.2004-1.html
pieni katkelma:
"Esitutkinnassa suurin osa huhuista ei saanut vahvistusta ja epäilyt väärinkäytöksistä ilmenivät aiheettomiksi. Tutkinnassa kävi kuitenkin ilmi, että joissakin tilanteissa oppilaisiin oli koulun muutamien henkilökuntaan kuuluneiden työntekijöiden taholta 1980-luvulla kohdistunut ajattelemattomaksi tai sopimattomaksi luonnehdittavaa käyttäytymistä, joka ei täyttänyt rikoksen tunnusmerkistöä."
Kyseisten henkilöiden työsuhteet on aika päiviä sitten purettu. Asiakin on yli 20 vuotta vanha.
Timo Flink
..päästä?
Ehkä tilanne on selkeytynyt? Onnea uuteen alkuun!