Kertokaapa

Nisset&Nasset uskotteko te ylipäänsä mihinkään!
2169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kristityillä ja islamilaisilla on luja usko sellaisiin ilmiöihin kuten Jumalaan, mitä ei näy eikä voi todistaa.

Ateisteilla on luja usko siihen, että Jumalaa eikä muitakaan näkymättömiä tieteellisesti todistamattomia ilmiöitä ole olemassakaan.

Agnostikko arvelee, että asia voi olla niin kauan niin tai näin, kunnes asia voidaan todistaa.

Äänestä
  • Eikö paremminkin niin päin, että ken kuolee, se näkee, tai sitten ei?

    Onhan noita elämiä jo elänyt yksi jos toinenkin mutta eipä ole vielä kukaan nähnyt sillä tavalla, että asiaan olisi täysi selvyys tullut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apoteoosi kirjoitti:

Nisset&Nasset uskotteko te ylipäänsä mihinkään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu