Lukekaa tuo uskonto vaiko

Luin sen juuri ja sanon, että puhdasta ja Jumalan Hengen vaikuttamaa on.
2284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lukekaa ihmeessä. Se on mulle 20 vuotta uskossa olleellekin uutta tulta antavaa.

Äänestä

Olen aina ajatellut, että uskonnot ovat vain sitä varten, että niitten alle peitetään oleellinen. Olen ihan rauhassa saanut olla sitä mieltä. Ei kukaan ole siitä välittänyt. Ei tuo ajatuksena mitenkään uusi ole. Olen vuosia sitten kuullut esitettävän samanlaisia ajatuksia. Sinänsä ihan hyvä, että asia taas on esillä, sillä aika monelta se hetken päästä unohtuu. Aiheellinen kirjoitus siis. No tämä tästä, työt kutsuvat. Moikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elävä Jeesus kirjoitti:

Luin sen juuri ja sanon, että puhdasta ja Jumalan Hengen vaikuttamaa on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu