Suomesta NATOn jäsen

Suomi liittyy Natoon Halosen toisella virkakaudella. Mitenkähän vaalilupaukset sitten käännellään: "Jos olisitte valinneet Niinistön, olisi Suomi ollut Natossa aikaisemmin." Lopputulos on joka tapauksessa sama.
2102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kysymys, kun sinne mennään.
Muumin jannanotolla eisilloin ole mitään merkitystä, niinkuin ei sossujen puheilla muutenkaan.

Äänestä

Mitä silloin tarvii mitään käännellä. Pääasia ettei salesta tullu pressaa.

voi että on katkeraa tilitystä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halosen aikana kirjoitti:

Suomi liittyy Natoon Halosen toisella virkakaudella. Mitenkähän vaalilupaukset sitten käännellään: "Jos olisitte valinneet Niinistön, olisi Suomi ollut Natossa aikaisemmin." Lopputulos on joka tapauksessa sama.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu