MIKSI KOMMARI ON AINA KIUKKUINEN JA KATKERA ?

Kommarin perusluonne on varmaan vittumainen ja kateellinen.Slaavilaiseen kateuteen on perinteisesti kuulunut se että jos toinen jotain saa on tehtävä kaikki jotta hän sen menettää.Amerikkalainen kateus on sitä että jos toisella on jotain on myös minun sitä saatava ja tuplasti.Tämä on johtanut tuloksiin jota voi suoraan katsoa yhdysvaltain ja venäjän kansantuotteesta.Hymyä huuleen punatulkut älkää naamast olko niinkuin mulkut.
3190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vittumaisen naaman tarkoitus on olla ottamatta osaa mihinkään esimerkiksi sinun oikeankommarin tarjoamiin ratkaisuihin...liika standarsointi johtaa liian kireisiin olosuhteisiin suuressa mittakaavassa ja se ei ole hyvä..

Äänestä

vappukulkueessa marssivia kommariämmien pärstäkertoimia? Kyllä on Suomi väärinymmärrettyjä missikandidaatteja pullollaan.
Mistä kummasta ne kaikki karmean näköiset lypsyjakkara-akat sinne kulkueeseen oikein hakeutuukaan?
Äijätkin ovat kyllä kuin ladon seinästä irtirepäistyjä.
Jos nämä nyt vielä pariutuisivat, niin kyllä kait ne geenit jälkipolvillekin kohtalokseen siunaantuisivat vitutuksineen.
Miksi ihmisen pitäisi olla aina yrmeä ja tyytymätön, sillä eihän tätä elo niin kauaa kestä. Paljon hauskempaa on ottaa ilo irti siitä, mitä meille on suotu kullekin.

Äänestä
  • näyttäisi tällä hetkellä kyllä enemmän olevan kokoomuksen joukoissa kun pahvisaulista ei tullutkaan pressaa!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NAMAA AINA V-TYYLISSÄ kirjoitti:

Kommarin perusluonne on varmaan vittumainen ja kateellinen.Slaavilaiseen kateuteen on perinteisesti kuulunut se että jos toinen jotain saa on tehtävä kaikki jotta hän sen menettää.Amerikkalainen kateus on sitä että jos toisella on jotain on myös minun sitä saatava ja tuplasti.Tämä on johtanut tuloksiin jota voi suoraan katsoa yhdysvaltain ja venäjän kansantuotteesta.Hymyä huuleen punatulkut älkää naamast olko niinkuin mulkut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu