Oletteko siis tyytyväisiä tähän nykyiseen kauhean sekasortoiseen ja hirmuisen ristiriitaiseen valtavan onnettomuusrikkaaseen maailmanmenoon? Valtavia valituksen ääniä kuuluu joka puolelta, mutta miksi niin suuri osa valittaa jos kaikki on tyytyväisiä?! Niin kuin gallupit osoittaa ja myös vaalitulokset. No, noin kolmas osa jättää äänestämättä, joka kertoo sitä että, ovat tyytyväisiä muiden valintatuloksiin ja haluavat mukautua äänestävien päätöksiin. Tai sitten eivät ole löytäneet luotettavaa ehdokasta jota uskaltaisivat äänestää.
Tai tajuavat koko vaali käytännön vain sirkukseksi, joilla ihmisiltä lypsetään omaamiaan hallinta valtaoikeuksia! Osa tietenkin ajattelee että, kun ei ihan kuoleman hädässä tarvitse olla, niin meillä on hauskaa niin kauan, kun hyvää viihdettä vain on ja joku järjestää ns. halpoja sirkushuveja, kaljan tai muun huumaavan kanssahan niitä on ihan kiva seurata ja järjestää itse vähän lisä maustetta kavereille, että saisi muutkin huomaamaan että kyllähän minäkin osaan. Ei siis ajatellakaan mitään muuta kuin että itsellä on jollain tavalla hauskaa, eikä tarvitse juuri mistään muusta välittääkään.
Eli eletään ja kohelletaan vain päivä kerrallaan vaikka kavereita menehtyy (kuolee) viereltä. Mitäpä siitä väliä niin kauan kuin itsellä on hauskaa. Kaikki järjetön ja tyhmähän se on useimpien mielestä hauskaa ja kivaa. Mitä se haittaa jos uhreja tulee riittäähän noita maailmassa, moni varmaan niin ajattelee. Miten sitä muuten voisi ymmärtää tällaisesta, hälläväliä touhuamista / koheltamisista?!
Ja mitä isot edellä sitä pienen perässä, näinhän se aina on mennyt ja menee.
Eli, jos ei aikuiset ala, eikä välitä alkaa itse näyttämään oikean vastuullisen elämän suuntaa, tietä ja mallia, niin jälkipolvi tulee hiihtämään samaa suruttomuuden ja välinpitämättömyyden vastuutonta latua. Tuhoon tuomitun maailmallisuuden tiellä. Valitettavasti suuri osa joutuu tällä suruttomuuden (vääryyden ja laittomuuden) rangaistuksen ja tuomion alaisten, raskaiden seuraamusten rikollisella tiellä, onnettomuuden, onnettomuuksien ja sairauksien ym. kärsimyksiä tuottavien ns. vikauhriksi, = syntiuhriksi. Jumalan sana, Kristus Jeesus joka edustaa kaiken laillisuuden lähdettä on ilmoittanut ja viitoittanut oikean , ei mitään pahaa, eikä väärää kenellekään, eikä millekään LAIN, mukaisen suunnan ja tien. Vaihtoehdoksi tällä jumalattomalle / suruttomalle maailmallisuuden, kaiken vääryyden ja pahuuden, eli tuhon suunnalle ja tielle!
Miksi jatkuvasti ja toistuvasta vuodesta vuoteen ja sukupolvesta toiseen osallistutte ja kuljette samaan, hirveitä kärsimyksiä toisillenne ja siinä ohessa itsellennekin tuottavaan väärään (lainvastaiseen), laillisuudesta poispäin, siitä yhä kauemmaksi. Eli laittomuuden, pimeään vaaralliseen suuntaan. Näin tuottaen valtavasti ihmisuhreja ja muita valtavia menetyksiä.
Kun on turvallinen ja turvattu hyvinvointi tulevaisuus vaihtoehtokin TARJOLLA, ollut jo lähes 2000 vuotta!? Mikä on tämän kaiken tyhmyyden takana, mahdatteko edes arvata? Vaikka joka päivä sitä ihan oikealla nimelläänkin, jopa julkisesti useimmat sanoillaan ja kirjoituksillaan sitä ylistävät? Jopa julkisissa yleisissä tiedotusvälineissä sitä tehdään. Ja monin tavoin tuotoksiaan esitellään ja törkeästi TYRKYTELLÄÄN. Samoin kaikissa mahdollisissa muissakin paikoissa, lehdissä kirjoissa, vaatteissa, lasten sarjakuvalehdissä, leluissa ja peleissä ym. ym. sitä mainostetaan!? Jokohan arvaat mistä ja minkä palvelijoista ja tuotoksista on kysymys?
Tätä turvavallista, LAILLISTA vaihtoehtoa Kristuksessa Jeesuksessa tarjolla pitävä, / vähäinen palvelijansa, näin ihmetellen, tästä muistuttaen!
Tyytyväisiä nykypolitiikkaan!
Niinkö?
0
80
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell392208Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.491787Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1271659Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041346Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,541070Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761018- 59925
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54837Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd102811- 61803