Ettei usko Jumalaan ja että Jeesus on hänen poikansa, ja että Hänellä oli kaikki valta hyväksyä ristinkuolemansa viimeiseen saakka, niin mulla ei ole voimaa sanoa tämän enempää.
Mutta, minulla ei ole myöskään voimaa eikä valtaa sellasta ihmistä vedellä lättyyn, sovitaanko aika. Mä oon sellanen mies että ei kannata mun kan alkaa väitteleen. Ja ateistit menkööt itse armoa pyytämään, ei sitä multa saa se on itse nöyttyttävä Herrame Jeesuksen Kristuksen Veressä ja NYT!!
Jos joku on niin idiootti
Pikkukolli
2
226
Vastaukset
- Häh?
Mikäs pukari sinä olet? Joku turpiinvetäjäbodaaja vai? Linnankundi?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658