käytännönpiloja 2.

otetaan jalkapallo.Irroitetaan veitsellä 1 nahka siipale.Poistetaan sisuskumi,tilalle betonia.Viedään pallo ravintolan eteen ennen sulkemisaikaa ja odotetaan(videokamera on hyvä olla mukana)No....eiköhän sieltä astu ulos joku"Litti" ja näytä kavereilleen kuinka banaanipotku lähtee.
7680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

otetaan ravintola.Irroitetaan veitsellä 1 sisus.Poistetaan "Litti",tilalle nahka.Viedään betoni pahvisimpanssin eteen ennen sammumisaikaa ja odotetaan(banaanipotku on hyvä olla mukana)No....eiköhän sieltä astu ulos joku sisuskumi ja näytä kavereilleen kuinka käytännönpiloja lähtee.
Näinkö se meni vai miten?

Äänestä
  • otetaan banaanipotku betonikengillä ja sijoitetaan se Zipon hanuriin,siten että jäljelle jää ainoastaan sisuskumi ja nahanpalanen,jossa lukee,että tässä lepää kaikki se oleellinen mitä Zipon huumorintajusta on jäljellä.

    Äänestä

  • Nänni Jenna kirjoitti:

    otetaan banaanipotku betonikengillä ja sijoitetaan se Zipon hanuriin,siten että jäljelle jää ainoastaan sisuskumi ja nahanpalanen,jossa lukee,että tässä lepää kaikki se oleellinen mitä Zipon huumorintajusta on jäljellä.

    Nänni Jenna, i think i love you :)
    Mikä huumorintaju?? Mä kirjoitan VAIN asiallisia juttuja ajatellen kaikkien ihmisten parasta ilman pilkkaa ja Jeesus mielessäni! AAMEN!
    ps. Zippo Oy:n syksyuutuus on jo ovella, oletko valmis?

    Äänestä

  • juu,oikaisusta tais mennä keitot ja sopat sekasin.Mut lystiä piisaa.

    Äänestä

  • pahvisimpanssi kirjoitti:

    juu,oikaisusta tais mennä keitot ja sopat sekasin.Mut lystiä piisaa.

    Joo sellasta sattuu mutta mitäs me niistä kun ei nekään kiinnostu meistä! Jatketaan samaa rataa niin eiköhän se asemakin löydy jossain vaiheessa.

    Äänestä

  • Zippo kirjoitti:

    Joo sellasta sattuu mutta mitäs me niistä kun ei nekään kiinnostu meistä! Jatketaan samaa rataa niin eiköhän se asemakin löydy jossain vaiheessa.

    paljonxko kello o?

    Äänestä

  • pahvisimpanssi kirjoitti:

    paljonxko kello o?

    Kyllä se on aivan liian vähän vielä, tosin Zippo Oy:ltä saisit 23tunnin näytöllä ja auton akulla toimivan rannekellon niin ei tarvitsisi kysyä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pahvisimpanssi kirjoitti:

otetaan jalkapallo.Irroitetaan veitsellä 1 nahka siipale.Poistetaan sisuskumi,tilalle betonia.Viedään pallo ravintolan eteen ennen sulkemisaikaa ja odotetaan(videokamera on hyvä olla mukana)No....eiköhän sieltä astu ulos joku"Litti" ja näytä kavereilleen kuinka banaanipotku lähtee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu