Onhan se jo selvää, että on parasta olla demari, jos mielii korkeita virkanimityksiä itselleen tai parasta ainakin esittää olevansa, koska mielipiteen vapaus on pelkkä este etenemiselle. Niin kauan kuin yksi henkilö päättää nimityksistä eli pressa, lainsäädännössä on vakava puute. Oli presidentti sitten minkä tahansa puolueen jäsen olisi oikein muuttaa käytäntöä siten, että puolueetoon ryhmä päättää asiasta.
OIKEUDENMUKAINE NIMITYSKÄYTÄNTÖ
4
172
Vastaukset
- nimitystavasta
valitaan oman puolueen jäsenet ministereiksi ja kokeneet ulos. Taas Halonen nimitti virkakaudellaan suhteessa enemmän demareita kuin edelliset presidentit. Edes Kekkonen ei tähän tulokseen yllä. Tällä samalla oikeudella voidaan nimittää mieleisiä henkilöitä, sukulaisia, tuttavia, naisia tai ainoastaan miehiä, ihmisiä, joiden kanssa voi tehdöä kauppoja jne.
- jo kertakaikkiaan poistettava
paras ja kokenein pitäisi valita, ei golffaajakaveri tai ammattiyhdistyksen vetomies tai nainen.
- että heräsit vasta
kun pressaa oli jo valittu,mitä menit antamaan äänesi Tarjalle,nyt on tosiaan,ainoo keino olla "demari"jos vielä haluat saada vaikka nimityksen vahtimestarin virkaan.
- Ihmisen tuntoja
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=122&conference=550&posting=22000000013461242
Haukkuminen loputtava!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708