Muodostavat seuraavan hallituksen oli Presidenttinä sitten kuka vaan ja olen ihan varma asiasta
keskusta-oikeisto
13
341
Vastaukset
- v. 2007 ek-vaalien
Aikaisesta presidentistä "oli sitten kuka vaan pressana"?
- ennustajaeukko
Kyllä olen aivan varma on sitten kuka vaan silloin Presidenttinä
- ennustajaeukko
Presidenttinä voi tosiaankin olla kuka tahansa. Joku voi vaikka luopua jostakin syystä vallastaan.
- ennustajaeukko
Mutta tietenkin toivomme että on Tarja Halonen eikö vaan
- toivoo mitäkin
ennustajaeukko kirjoitti:
Mutta tietenkin toivomme että on Tarja Halonen eikö vaan
Aina ei toiveet käy yksiin. Tarja toivoo olevansa koko kansan presidentti, joku toinen ei siitä ole mitenkään varma, että hän olisi.
Demarit toivoo Suomen olevan demarien oma maa ja muut suomalaiset eli enemmistö, toivoo sen olevan demokraattinen ja eripuoluemaa, jossa eduskunta on päättävänä elimenä ja presidentti sen kanssa yhteistyössä.
- Matti
tuota "oli Presidenttinä sitten kuka vaan". Tarja Halonen on valittu juuri Suomen Tasavallan presidentiksi ja jos ei ihmeitä tapahdu niin hänen tulevalla toimikaudellaan käydään kahdet eduskuntavaalit ja mitä ilmeisimmin perustetaan ainakin kaksi uutta hallitusta. Vai?
Mutta seuraavien eduskuntavaalien jälkeen perustetaan porvarhallitus, se on varma ja siitä on jo kassakaappisopimuskin olemassa.- ennustajaeukko
on on se on kassakaapissa
- puolelta
olit sitä sopimassa,vai mistä tiedät?
- se 07- porvarihallitus
Siinä ne näkevät kantapään/, mikä homma on pitää suomalaista työmarkkinarauhaa päällänsä.
- sinulla ei
se 07- porvarihallitus kirjoitti:
Siinä ne näkevät kantapään/, mikä homma on pitää suomalaista työmarkkinarauhaa päällänsä.
ole silloin työtä, jonka rauhaa voisi rikkoa.
Demarit ovat aina olleet kommareiden kanssa eripuraisuutta harjoittamassa.
Katsotaan nyt miten vaalit menee ja aletaan sitten vasta uhoamaan.
Suomen tulee pelastamaan ulkomaiset yritykset, jotka ostavat Suomen suurimmat yritykset. Pikkuyritykset todennäköisesti joutuu laittamaan lapun luukulle, kun talousnäkymät heikkenee.
- kansa
ratkaise senkin asian tulevissa eduskuntavaaleissa vai onko sinulla jo kassakaappisopimus valmiina?
- Ei sitä tarvita
Ei kuule tarvitamitään kassakappi sopimusta,
jos olen kepulainen ja piti valita vaaleissa
kokoomuksen ja sossujen väliltä kumpaa äänestää
ei ollut vaihtoehtoa toissella kierroksella kuin niinistö, vasemmitoa en äänestä missään tilanteessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi564556Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal884262- 713718
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963647Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1172687- 352488
- 372382
- 242369
- 382359
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k232234