.
..Mutta se ei enää sovi!
Ay-liike presidentinvalinnan päällepäsmärinä ja kovan propakandan ylimielisenä ohjaajana oli jo ennen kuulumatonta rienausta ja hyvittämätön perustuslakimme loukkaus sekä demokratiamme korvaamaton häpeä!
Keskustan ja Kokoomuksen päättäjät
Matti Vanhanen Jyrki Katainen
***********************************
Yksi asia on ylitse muiden:
Pitäkää huolta että E. Heimäluomasta ei ikinä, ei millään ilveellä eikä millään hinnalla tule tämän maan pääministeriä!
Trukkisuharin ja varastomiehen osaamisella ja ay-jyrän rutiineilla ei missään tolkun maissa eikä rajoissa voisi edes ajatella saatikka päästää ketään vastaavaa 1. valtionvarainministeriksi. Silti 1. ministerinä on siellä nyt henkilö jonka valtion virkoihin vaadittava pätevyyden taso ei riittäisi edes vahtimestarin vakanssille, puutteellisen kielitaidon estäessä.
..Mutta pääministeriys olisi jo täysi katastrofi!!
Se olisi jo kaiken ylittävä SAK:n ulkoparlamentaarisen vallan huipentuma, jollaista ei missään maailman kolkalla ole ennen nähty saatikka koettu.
Seppo Hietanen
"kerimäki st"
CITY-Keskusta
SAK määrää: Heinäluomasta päämisteri?
7
1014
Vastaukset
- Jaba_43
Pikku-ukko munasi itsensä. Ei oo pääministeriainesta. 2007 jälkeen se on Vanhanen tai Katainen.
- kity-uula
vai valittaisko toi seppo pääministeriks. kepusta sai kenkää mutta jos lehdon sepon puolueen kautta?
- Abogado
Tarkoitatko, että kokoomus ja kepu päättävät asian keskenään noin vain, oli vaalitulos mikä tahansa? Tätähän yrittivät aikanaan mm. "kassakaappisopimuksen" tekijät parikymmentä vuotta sitten.
- uula
ilman kieli taitoa. suomeksikin osasi vain valehdella.
.
...kuin SDKL:n vanha skraitta, heh
Seppo Hietanen
PS: Muuten Jaba: Lapissa friidut ovat ok, mutta kundit ovat useimmin kommareita ja tenukeppejä.- uula
CITY.-Keskusta kirjoitti:
.
...kuin SDKL:n vanha skraitta, heh
Seppo Hietanen
PS: Muuten Jaba: Lapissa friidut ovat ok, mutta kundit ovat useimmin kommareita ja tenukeppejä.hietanen ne tietää. itekin on saitin virallinen moskovan tiltu ja ylläpito saa koko ajan soittaa säkkijärveä delete namikalla. yöpäivystävä siti-vanja
- vatiota panaannaan
CITY.-Keskusta kirjoitti:
.
...kuin SDKL:n vanha skraitta, heh
Seppo Hietanen
PS: Muuten Jaba: Lapissa friidut ovat ok, mutta kundit ovat useimmin kommareita ja tenukeppejä."Lapissa friidut ovat ok, mutta kundit ovat useimmin kommareita ja tenukeppejä."
Taitaa toimittaja tuntea lapista vain yhden kundin ja yhden friidun. Kovin on heppoinen yleistys.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413908Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3533027Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101665Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23821- 69793
- 44784