Kommunistit vankilaan!

Repe

Nykykommunistit ovat kyllä täysin käsittämättömiä hölmöjä, kun ovat kommunisteja. Mietitäänpäs faktoja kommunismista:

- Tappanut enemmän kuin syöpä ja natsit yhteensä. Viime vuosisadalla tapettiin yli 50 miljoonaa ihmistä (siviiliä) kommunismin nimissä eikä siitä kohkata niinkuin eräästä holokaustista.

- Korruptio rehottaa. Kun kommunismi tasapäistää tavallisia tallaajia eikä oman hyvinvoinnin kasvattaminen onnistu tekemällä lujemmin töitä niinkuin normaaleissa yhteiskunnissa, voi sitä kuitenkin kasvattaa ottamalla vastaan lahjuksia.

- Laiskuus iskee. Kun oman työnteon määrällä ei voi vaikuttaa siihen mitä elämältään saa, niin aivan hyvin voi maata sängyssäkin ja syljeskellä kattoon. Kyllä kommuuni elättää.

- Uhka valtioiden turvallisuudelle. Kommunistit ovat pahimman luokan vakoilijoita, kuten koko ajan paljastuu DDR:n arkistoista.

Ratkesin täyteen nauruun erään kommunistin eduskuntavaalimainoksesta, jossa vaadittiin "kaikille oikeutta Mersuun ja rantatonttiin" kommunismin nimissä. Voi zeezuz, mikä laholatva! Kommunismi siis myös pehmittää älyn.

Nyt kun katsoo tätä hulluutta kokonaisuutena, niin kyllä vankilaan joutaisivat kaikki!

PS. Kerran katselin nuorta suomalaista pariskuntaa, joilla oli vihreät mao-takit päällä ja Leninin kuva rintapielessä ja säälin äärettömästi sitä kärryissä ollutta parivuotiasta lasta, jonka elämä on ollut pilalla jo siittiön ja munasolun yhtymisestä saakka. Ja mikään ei ole pahempaa, kuin joutua häpeämään vanhempiaan.

10

615

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hertta K.

      Nyt kun sait itsesi kirjoitettua ulos mieltäsisi, ilmeisesti pitkään, vaivanneesta kommunismin ikeestä ja saanut heistä viimeisimmätkin linnaan.
      "Syntilistasi", joka ei ole uniikki, kertoo toki paljon maailmankuvasi kehitysasteesta. Mietinkin, mitenkä aiot nyt jatkaa elämääsi, tässä kommunisteista vapaassa ja kapitalismin ja torikauppiaiden huolettomassa maailmassa.

    • parempi

      Kirjoituksesi on todella terrosistinen. Sanot kommunisteja täysin hölmöiksi. Hölmöyteen en ota kantaa. Oletko selvittänyt, mikä synnytti aikanaan kommunistit? Miksi kommunistinen aate kehittyi?

      Meillä nykypäivän Suomesssa ei ole tarvetta kommunismismille, jos tarve suhteutetaan entisaikaan. Kommunismin on korvannut Suomessa demarius lähes kokonaan. Mutta demarius ei ole poistanut vähäosaisemman ihmisen ihmisen sortoa.

      Sanot kommunistia laiskaksi. Tässä olet täysin väärässä. Sirrät laiskuuden yksin kommunisteihin, mutta niin ei suinkaan ole asia.

      Kirjoituksesi on törkeää purraamista ja pöräämistä. Miksi et selvitä ongelmien syntytarpeita oikein, vaan haukut ihmisiä.

      • Kaikkiallla...

        missä kommunistit ovat nousseet valtaan, alkaa välittömästi kansanmurhat. En viitsi luetella näitä kaikkia, mutta Repe on oikeassa. Kommunismi pitää kitkeä maailmasta.


      • Kalle
        Kaikkiallla... kirjoitti:

        missä kommunistit ovat nousseet valtaan, alkaa välittömästi kansanmurhat. En viitsi luetella näitä kaikkia, mutta Repe on oikeassa. Kommunismi pitää kitkeä maailmasta.

        /Kalle, joka antaa kommunistien tekojen puhua heidän puolestaan ja marxin opit hän ottaa esille korkeintaa paskalle lähtiessään


      • bonaqua
        Kalle kirjoitti:

        /Kalle, joka antaa kommunistien tekojen puhua heidän puolestaan ja marxin opit hän ottaa esille korkeintaa paskalle lähtiessään

        kun luet että sen paskaamisen tekee kyllä joku muu puolestasi..kunhan vaan istuskelet.


      • Kalle
        bonaqua kirjoitti:

        kun luet että sen paskaamisen tekee kyllä joku muu puolestasi..kunhan vaan istuskelet.

        Ei kai Kalle ole väittänyt lukevansa marxin teorioita paskalla istuessaan. Hän tarvitsee vain paperia toimituksen loppuvaiheessa...

        /Kalle, joka on löytänyt käyttöä marxin teorioille mutta hän toivoo että ne olisi ymmärretty painaa vähän pehmeämmälle paperille.


      • Jorte
        Kalle kirjoitti:

        Ei kai Kalle ole väittänyt lukevansa marxin teorioita paskalla istuessaan. Hän tarvitsee vain paperia toimituksen loppuvaiheessa...

        /Kalle, joka on löytänyt käyttöä marxin teorioille mutta hän toivoo että ne olisi ymmärretty painaa vähän pehmeämmälle paperille.

        Vainoharhaisia idiootteja Hitlerin ihannoijia
        Ilman kommunisteja Suomalaisetki olisivat"herrakansan"orjia.Hävetkää typerykset puheitanne!!!!


      • Kas kummaa
        Jorte kirjoitti:

        Vainoharhaisia idiootteja Hitlerin ihannoijia
        Ilman kommunisteja Suomalaisetki olisivat"herrakansan"orjia.Hävetkää typerykset puheitanne!!!!

        Fasismi - - kommunismi samalaisia molemmat. Sitä eniten vihaa, jota eninten rakastaa. Kumpikin oppi sallii itselleen oikeassa olemisen oikeuden. Siinä yhtäläisyydet. Stalin sanoi Titolle, jos Titon on fasisti niin järjestelmä on fasistinen. Titon "hiekkalaatikko" oli kommunistinen. Isoilla pojailla oli vähän riitaa silloin. Näin Poika Tuomisen mukaan. Kuinka komukat voi käyttää demokratia sanaa omassa asiassaan? Eivät ole . . vai onko käsitteissä eroa?


      • bonaqua
        Jorte kirjoitti:

        Vainoharhaisia idiootteja Hitlerin ihannoijia
        Ilman kommunisteja Suomalaisetki olisivat"herrakansan"orjia.Hävetkää typerykset puheitanne!!!!

        älä nyt pienistä suutu...
        ja me häpeämme..ja panamme päämme syvälle maahan jos se tekee sinut iloseksi.


    • ...

      "- Tappanut enemmän kuin syöpä ja natsit yhteensä. Viime vuosisadalla tapettiin yli 50 miljoonaa ihmistä (siviiliä) kommunismin nimissä eikä siitä kohkata niinkuin eräästä holokaustista."

      Mutta kuitenkin vähemmän kuin kapitalismi tai kristinusko..

      "- Korruptio rehottaa. Kun kommunismi tasapäistää tavallisia tallaajia eikä oman hyvinvoinnin kasvattaminen onnistu tekemällä lujemmin töitä niinkuin normaaleissa yhteiskunnissa, voi sitä kuitenkin kasvattaa ottamalla vastaan lahjuksia."

      Muistatkos miten vuoden 2001 Usan presidentinvaalit ratkesivat?

      "- Laiskuus iskee. Kun oman työnteon määrällä ei voi vaikuttaa siihen mitä elämältään saa, niin aivan hyvin voi maata sängyssäkin ja syljeskellä kattoon. Kyllä kommuuni elättää."

      Jokainen tekee työtä KYKYJENSÄ mukaan,jokainen saa tarpeittensa mukaan!

      "Kommunistit ovat pahimman luokan vakoilijoita"

      Ja ylpeitä siitä!

      "Ratkesin täyteen nauruun erään kommunistin eduskuntavaalimainoksesta, jossa vaadittiin "kaikille oikeutta Mersuun ja rantatonttiin" kommunismin nimissä. Voi zeezuz, mikä laholatva! Kommunismi siis myös pehmittää älyn."

      http://www.niinisto.net/

      "Nyt kun katsoo tätä hulluutta kokonaisuutena, niin kyllä vankilaan joutaisivat kaikki"

      http://www.om.fi/74.htm

      "PS. Kerran katselin nuorta suomalaista pariskuntaa, joilla oli vihreät mao-takit päällä ja Leninin kuva rintapielessä ja säälin äärettömästi sitä kärryissä ollutta parivuotiasta lasta, jonka elämä on ollut pilalla jo siittiön ja munasolun yhtymisestä saakka. Ja mikään ei ole pahempaa, kuin joutua häpeämään vanhempiaan."

      Tekeekö frakki ja kalliit viinit sitten hyvät vanhemmat?Kultalusikat ja lukuisat taloudenhoitajat ja palvelijat?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia?

      Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?
      Arvot ja etiikka
      11
      12436
    2. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      5
      11203
    3. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      177
      5122
    4. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      33
      3740
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      196
      3564
    6. Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."

      Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss
      Suomalaiset julkkikset
      50
      3159
    7. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      109
      2894
    8. Jäit kiinni siitä

      että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky
      Ikävä
      13
      2488
    9. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      53
      2185
    10. Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin

      Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy
      50 plus
      19
      1985
    Aihe