SDP:n naisilla puheripuli

entinen demariäänestäjä

Mikä ihme SDP:n naisia riivaa, kun eivät malta kuunnella mitä toisilla keskustelukumppaneilla on asiaa. Näin oli pres.vaalikeskusteluissa kuin myös eilisessä ajankohtaisohjelmassa. SDP:n ja vasemmistoliiton edustajat pitivät hemmetinmoista metakkaa, ja jatkuvasti keskeyttivät kokoomuslaisen ja kepulaisen keskustelijan puheenvuorot.

Opetelkaa kuuntelemaan toisia ja luopukaa itsekeskeisyydestänne. Ei teidän juttunne kaikkia TV:n katsojia kosketa. Tosi kauheaa pälätystä oli SPD:n ja vasemmiston edustajan eilinen esitys.

10

583

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokoomuslaisia pänniii

      Tarja on ihana.., Meidän pälättävät naiset on ihania.... Suukkko SDP:n jäseneltä ja vielä homo... Piakin on ihana... Marcokin on ihana... Ja Saulikin on satakertaa ihanampi kuin hänen demarivammaiset kannattajamsa, teidän hirveys oli yksi syy Ninistön häviöön..

    • Kanoja

      Sossunaiset halosesta alkaen..:)

      • sulkea

        En jaksanut katsoa kuin hieman alkua, akka kalkattaa eikä muut saa puheenvuoroa, vetäsis nyt hieman henkeä edes välillä,,,,


      • totomies
        sulkea kirjoitti:

        En jaksanut katsoa kuin hieman alkua, akka kalkattaa eikä muut saa puheenvuoroa, vetäsis nyt hieman henkeä edes välillä,,,,

        vasemmiston naisten lonkutus ja suupalttius osoitti vasemiston älyttömyyden, varsinaisia suupaltteja.Eipä ihme, he kuuluvatkin roskasakkiin.


      • Kokoomuslaisia kiukuttaa
        totomies kirjoitti:

        vasemmiston naisten lonkutus ja suupalttius osoitti vasemiston älyttömyyden, varsinaisia suupaltteja.Eipä ihme, he kuuluvatkin roskasakkiin.

        Pia on ihana.. Tarja on ihana... On ihana kjatsoa niinistökiimaisten porvarien katkeruutta.


    • eikö kukaan...

      kerro näille ääliö vasemmistolaisille, että huulipunaa käytetään kohtuudella, punaiseksi värjätyt hiukset tuovat halvan lookin, rokkijätkän nahkatakki ei kuulu kansanedustajan päälle..
      Eli molemmat "naiset" olivat läpileikkaus kannattajakuntaansa. Halvan lumpun näköisiä. Tyylikkyys ja arvokkuus olivat kaukana kuin itä lännestä. Toista se on katsoa esim. Eija-Riitta Korholaa, aina tyylikäs, kaunis ja erinomaisesti meikattu. Ei kälätä, puhuu selkeästi omalla vuorollaan täyttä asiaa.
      Kun nämä vasemmiston "naiset" studiolta lähtivät, molemmat veti linttaantuneet kuukengät jalkaan ja riensivät prisman aulaan pelaamaan hedelmäpelejä, kuten kannattajatkin.

      • Palpatine

        Kummatkin vasurit olivat lesbohtavia kuin suoraan S/M -studiolta telkkariin pöllähtäneitä. Molemmilla on vissiin strap-on nahkatakin povarissa, joilla he sitten rakentavat kaksin ollessaan uutta yhteiskuntaa.

        Sen sijaan pöydän toisella puolella istui upea suomalainen nainen Paula Lehtomäki.


    • sdp.läiset on oma rotunsa

      kaikkilla sossuilla sama tapa. Huudetaan päälle jos ei muu auta. Ei voi kauhalla vaatia, jos on lusikalla annettu.

    • Ottaako päähän Niinistön hä...

      Puheliripulilla ta ilman.. Pia on ihana.. Tarja on ihana. Kyllä kansa tietää.

    • psykopatiaa

      Psykopaatit eivät osaa keskustella, kuunnella toisia. Psykopaatit hölöttävät muiden päälle. Psykopaatit ovat massamurhaajia jos pääsevät valtaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      56
      4556
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      88
      4262
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      71
      3718
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      96
      3647
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      117
      2687
    6. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      2488
    7. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      37
      2382
    8. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      24
      2369
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      38
      2359
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      2234
    Aihe